Fotbal

Anglický reprezentant na dně: Nemá nic, vyhlásil osobní bankrot!

Anglický reprezentant na dně: Nemá nic, vyhlásil osobní bankrot!
Carlton Cole | Zdroj: Profimedia

Tenhle případ není zdaleka prvním a hodně pravděpodobně ani posledním. Někdejší fotbalová hvězda Carlton Cole je na mizině. Bývalý útočník Chelsea či West Hamu, který hrál i za anglickou reprezentaci, rozhazoval miliony tak neuváženě, že mu na fotbalový důchod nic nezbylo. Teď Cole vyhlásil osobní bankrot.

Svého času vydělával Carlton Cole 30 tisíc liber týdně. To je v přepočtu astronomických 856 tisíc korun. Ano, ne celou dobu své kariéry měl tolik, ale i když byly roky, kdy vydělával méně, pořád to byl pro obyčejného smrtelníka neuvěřitelný příjem.

Čtyřiatřicetiletý Cole je příkladem, že se dá utratit úplně všechno. Fotbalistův majetek se už dostal k exekutorovi a hráč, který si mimo Premier League vyzkoušel i ligu v Indonésii, vyhlásil osobní bankrot.

Související obsah

Carlton Cole už ví, že během kariéry neměl rozhazovat, a že měl myslet na to, že jednou bude muset s naspořenými úsporami hospodařit. "Neuvědomil jsem si, co se může stát. Až když jsem zjistil, že se moje kariéra blíží ke konci, jsem prozřel," cituje slova Colea The Sun.

Všechno zlé je k něčemu dobré. Carlton Cole teď bude radit ostatním fotbalistům a bude se snažit, aby se do stejné situace nedostali. "V následujících týdnech se budu věnovat tomu, abych varoval jiné fotbalisty před tím, aby se jim stalo něco podobného, jako mě," dodal.

lju, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události