Rychlobruslení

Novákovi nedá Erbanová spát! Znovu se vyjádřil na její adresu

Rychlobruslařka Karolína Erbanová v pondělí šokovala veřejnost, když oznámila konec kariéry a jako přičinu uvedla chování reprezentačního trenéra Petra Nováka. Ten se nejprve vyjádřil jen krátce, ale teď se rozpovídal.

Novák dnes v tiskovém prohlášení uvedl, že s pětadvacetiletou závodnicí nemluvil téměř půl roku. Její odchod je podle něj ztrátou pro české rychlobruslení.
 

Související obsah


 

Erbanová v pondělí oznámila, že končí se závoděním, protože už nechce být obětí manipulativního, ponižujícího a útočného chování reprezentačního trenéra. "Jeho lidské ani pracovní metody naprosto nesouzní s mými a nemohou mě vést k dobrým výkonům," uvedla Erbanová v prohlášení.


Na to se Novák rozhodl reagovat a prohlásil následující. "Po přečtení celého vyjádření Karolíny a zjišťování informací od svazu nemohu uvěřit celé situaci a daným důvodům. Něco ji asi rozhodilo, ale těžko jsem to mohl být já. Naposledy jsem totiž s Kájou mluvil téměř před půl rokem na posledním závodě Světového poháru v Minsku. Od té doby nic," reagoval dnes Novák.

"Její slova o ponižování jsou velmi silná, na osobní útoky nebudu reagovat. Veškerou komunikaci však zajišťovali lidé ze svazu. I proto jsem překvapený, co jsem se teď dočetl. Pro české rychlobruslení je její konec každopádně ztráta," konstatoval trenér trojnásobné olympijské vítězky Martiny Sáblíkové.Erbanová před novou sezonou opustila Nizozemsko a začala se připravovat s polskou reprezentací. "Bohužel jsem byla z klidu jako už mnohokrát rychle vyvedena. Petr Novák zpochybnil v médiích úroveň polského týmu a kvality jeho trenéra (Fin Tuomas Nieminen). Také vyjádřil názor, že jsem pomalá. Dále dodal, že jsem o svém nástupu do tohoto týmu nedostatečně informovala. Tuto lživou podpásovku jsem inkasovala ve vrcholné fázi předsezonní přípravy," uvedla.

Související obsah


 

"Pokud jsem se vyjadřoval k polskému sprintu, pak jsem tím mínil výhradně výsledky ZOH v Pchjongčchangu, které jim nevyšly. Polští rychlobruslaři se jinak prosazují na vrcholných závodech i na stupně vítězů. Mezi polskými trenéry mám mnoho přátel a léta s nimi spolupracuji," prohlásil Novák pro Právo a sport.cz. Zmínka o pomalých časech Erbanové se podle něj týkala tratí 1500 a 1000 metrů. "Na pětistovce, na niž se specializuje, dosáhla nezpochybnitelného zlepšení a výrazných úspěchů," konstatoval trenér, který připravuje své svěřence na delší tratě.
 

mm, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události