Karolína Erbanová

Sáblíková promluvila o Erbanové: Takhle to bylo s koučem Novákem!

Sáblíková promluvila o Erbanové: Takhle to bylo s koučem Novákem!
Petr Novák, Karolína Erbanová a Martina Sáblíková | Zdroj: Profimedia

Konec kariéry pětadvacetileté rychlobruslařky Karolíny Erbanové otřásl českým sportem. Zvlášť poté, co bronzová medailistka z olympiády v Pchjongčchangu uvedla, že jedním z hlavních důvodů je chování reprezentačního trenéra Petra Nováka. Dlouho se čekalo na reakci největší české rychlobruslařské hvězdy Martiny Sáblíkové. Ta si k celé věci dnes řekla své…

Sáblíková se o své dojmy z celé věci podělila se svými fanoušky na Facebooku. "V první řadě mě tvrzení Káji hodně překvapilo a zamrzelo. Co vím, tak spolu s Petrem v posledních měsících vůbec nekomunikovali, takže těžko mohlo docházet k nějakým konfliktům," začala svůj vzkaz trojnásobná olympijská vítězka Sáblíková.

Zkušenější rychlobruslařka si myslí, že Erbanové nikdo neubližoval. O to víc nemůže náhlý konec kariéry úplně pochopit. "Dost se ve svém vyjádření opřela do Petra. Stejně jako on, ani já nechci reagovat na její osobní výpady, ale něco bych přece jen chtěla uvést na pravou míru. Petr z ní nechtěl udělat vytrvalkyni, jak se dočítám. Jen dobře věděl, že musí trénovat i delší tratě, třeba 1500 metrů, aby v koncovce kiláku „neumírala“. Každý trenér má svoje metody, svoje názory. Buď je závodník akceptuje, nebo ne. Pak má volbu zůstat, odejít, skončit… Kája si vybrala cestu odchodu," pokračovala Sáblíková.

Související obsah

Zároveň popřela, že by měla s Erbanovou výrazně pochroumaný vztah. "Naše vztahy se jejím přesunem do Nizozemska sice narušily, ale nedošlo k tomu, že bychom jí nepřáli úspěch. Když například vyhrála ME v Holandsku, přišli jsme jí pogratulovat a všichni s ní poslouchali uprostřed staďáku českou hymnu. Z každé české medaile jsme měli radost, protože pomáhala českému rychlobruslení," zdůraznila Sáblíková.

A na závěr… "Možná to bylo v emocích, ale některé věci, které Kája ve svém prohlášení tvrdí, nejsou podle mě úplně fér. Nemá cenu je rozpatlávat, sama nejlíp ví, že jsme vždycky fungovali jako tým, že jsme malý sport, a tak jsme si všichni pomáhali. Každopádně jí přeju, aby se měla dobře, ať už se bude věnovat čemukoliv," dodala Sáblíková.

lju, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události