Jaroslav Plašil

Po osmi letech změna: Pískot na Plašila vystřídal potlesk

Po osmi letech změna: Pískot na Plašila vystřídal potlesk
Zdroj: Profimedia

Po deseti letech zase doma. Jaroslav Plašil se opět ukázal v rodné zemi, přesto v dresu hostů. V Edenu nastoupil v základu a i přes prohru svého týmu ho na konci potěšila jedna věc. Když střídal, věnovali mu fanoušci nemalý potlesk.

 Své zahraniční angažmá začal v roce 2000 přestupem z Hradce Králové do Monaka. Od té doby hrál na klubové úrovni pouze dvakrát. V roce 2005 porazil s Monakem Slavii 2:0, tentokrát se stejným týmem, akorát v dresu Bordeaux, padl.
 

Během 13 let se ale fanoušci v červenobílých dresech změnili.
Zatímco v prvním zápase na něj fanoušci pokřikovali a pískali, v prvním zápase Evropské ligy ho v 84. minutě vyprovodili ze hřiště bouřlivým potleskem. Svou chvilku slávy si ale moc neužil. "Já jsem se snažil jít co nejrychleji ze hřiště, člověk nikdy neví. Ale ne, šel jsem rychle ze hřiště hlavně kvůli tomu, aby náš střídající hráč mohl nastoupit co nejdřív a pokusit se zápas ještě zvrátit. Ale určitě to bylo (od fanoušků) příjemné oproti tomu, co bylo minule. Jsem rád, že to takhle dopadlo," vtipkoval po zápase Plašil.

Slavia porazila Bordeaux gólem Jaromíra Zmrhala:


To byl ale také jediný důvod ke vtipům a radosti. Francouzský klub totiž po krásné střele Jaromíra Zmrhala od 35. minuty prohrával a ztrátu už nedokázal dohnat. "Jsme zklamaní, že jsme tady nedokázali něco uhrát. Chtěli jsme uhrát aspoň bod, i kdyby to byla remíza, bylo by to něco pozitivního zvenku," smutnil šestatřicetiletý záložník.

"Slavia byla lepší hlavně v první půlce, kdy si to dávali, jak chtěli. My běhali akorát bez balonu a byli jsme všude pozdě. Druhou půlku už to bylo z naší strany malinko lepší, ale bohužel si nedovedeme udělat šance a proměnit je. To byl největší rozdíl mezi námi a Slavií," chválil hru sešívaných hned po zápase.
 

O síle Slavie vědělo celé Bordeaux a proto měl tým z jihozápadu Francie k pražskému soupeři pořádný respekt. "Věděli jsme, že má formu. Hráli fakt dobře a zasloužili si vítězství. Věděli jsme, že mají hráče, kteří umí rozhodnout zápas. Hráli dobře zezadu, hlavně první poločas. Je pravda, že pak náš gólman chytil ještě minimálně jeden gól," přiznal Plašil.


 

I když je bezkonkurenčně nejstarším hráčem týmu a věkově má blíže k padesátiletému trenérovi, než ke svým nejmladším spoluhráčům, patřil v Edenu k nejlepším hráčům na hřišti. "Ne ne, hlavní je týmový výkon. Když nejsou výsledky, je to těžké pro všechny, jak pro mě, tak pro mladé hráče. Máme tady mladé hráče, kteří mají velkou kvalitu, a záleží na nich, jak ji uplatní na hřišti. My starší jsme tu od toho, abychom se jim snažili trochu pomoci," vysvětlil Plašil svoji roli v týmu.


"Jarda byl jeden z nejlepších hráčů Bordeaux. Bylo vidět, že hodně řídí hru, je poctivý hráč. Na to jsme se i připravili. Bylo to specifické, ale spíš pro něj než pro nás. Před a po zápase jsme si něco řekli, ale jen tak sportovně. Není na to moc času," oponoval Plašilovi slávistický Tomáš Souček


Slávistům stihl Plašil po zápase popřát hodně štěstí v české lize a doufá, že v odvetě ve Francii, která se odehraje 29.11. podá jeho tým o poznání lepší výkon a bude slavit tříbodový zisk.

hp, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události