Bordeaux už bez Plašila na lavičce uhrálo bod proti silnému Monaku

Po Plašilově trenérské premiéře z minulého kola se na lavičku Girondins Bordeaux postavil David Guion, který svůj tým dovedl k cennému bodu proti Monaku za remízu 1:1. Mohl ale pomýšlet ještě na víc, protože od 34. minuty hrál jeho tým proti deseti.

První velkou šanci utkání si vytvořili hosté v 15. minutě, když se po centru Henriqueho dostal do zakončení Anderson a jeho střela málem propadla brankáři mezi nohama. O sedm minut později se už skóre měnilo, ovšem překvapivě zásluhou posledního týmu tabulky. Rémi Oudin se opřel do voleje uvnitř velkého vápna a s odrazem o zem poslal míč do sítě.

Ve 34. minutě bylo pro Monako ještě hůře, když Aurélien Tchouaméni dostal druhou žlutou kartu, která ho poslala předčasně do sprch. Situaci sice delší dobu zkoumal VAR, ale na rozhodnutí se nic neměnilo.

​I přes to, že hráli hosté v deseti, dostali se k vyrovnání v 67. minutě. Martins poslal míč do pokutového území, kde si ho smolně do vlastní sítě srazil obránce Marcelo. V závěrečné patnáctiminutovce se domácí dostali ještě do dvou velkých šancí, ale Nübel neuspěl. I tak ale Bordeaux získává cenný bod za remízu 1:1.

Nedělní výsledky 25. kola Ligue 1:

Nice – Angers 1:0

Branky: 19. Kluivert (Bard)

Lorient – Montpellier 0:1

Branky: 57. Savanier

Stade de Reims – Stade Brestois 1:1

Branky: 4. Faes (Flips) – 34. Satriano (Del Castillo)

Stade Rennes – ESTAC Troyes 4:1

Branky: 14. Guirassy, 20. Guirassy (Meling), 75. Terrier (Meling), 87. Laborde (pen.) – 39. Ugbo (Mama Baldé)

Saint Étienne – Štrasburk 2:2

Branky: 4. Boudebouz (Bouanga), 34. Chazrí (Bouanga) – 21. H. Diallo (Nyamsi), 30. Perrin (Guilbert)

Girondins de Bordeaux – AS Monaco 1:1

Marseille - Clermont 0:2

Branky: 13. Bayo (Zedadka), 84. Allevinah (Berthomier)