Velká pardubická

Taxisův příkop rozdělil Česko! Zbytečná smrt, zuří Kalousek

Taxisův příkop rozdělil Česko! Zbytečná smrt, zuří Kalousek
Zdroj: Profimedia

128. ročník Velké pardubické ovládli žokej Jan Faltejsek s koněm Tzigane du Berlais, ale fanoušci po legendárním dostihu řeší jedinou věc - smrt koně Vicodyho, kterému se stal osudným neblaze proslulý Taxisův příkop. Veřejnost volá po zrušení překážky a olej do ohně přilil šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek.

Taxisův příkop během letošního ročníku slavného dostihu letos nezvládli tři koně. Ter Mill, Templář a Vicody. Poslednímu z nich se obtížná překážka stala osudnou.

Související obsah

Jenže to nebylo zdaleka poprvé, kdy na této překážce zahynul dostihový kůň a mezi veřejností se opět rozvířila debata o tom, jestli by se neměla zrušit. K té se připojil například i šéf poslanců TOP 09 Kalousek. "...jak k tomu přijde nevinné zvíře? Proč se provozuje extrémní překážka, kde hrozí zbytečná smrt? napsal politik na svém twitterovém účtu.

Našli se ale i zastánci, kteří tvrdí, že koně dostihy baví a že Velká pardubická by bez Taxisu zkrátka nebyla tak legendárním dostihem, jakým bezesporu je. Pravdou ale zůstává fakt, že kvůli Taxisu už přišlo o život více než 20 dostihových koní (jiné zdroje hovoří až o 30). Vicody byl v neděli 14. října tím posledním.

mm, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události