Benjamin Tetteh

Mavuba vyprávěl o rasismu v české lize: Co ho nejvíc šokovalo?

Mavuba vyprávěl o rasismu v české lize: Co ho nejvíc šokovalo?
Zdroj: Profimedia

Otevřeně. Bez přikrášlování. Rio Mavuba už stihl po konci kariéry vydat knížku o svém nejen fotbalovém životě. A při vzpomínkách na působení v pražské Spartě z toho české prostředí nevyšlo zrovna dobře.

Ano, samozřejmě je řeč o rasismu. Působení v české lize je pro spoustu hráčů původem z Afriky černou můrou. Rio Mavuba si v Praze zvykl, jeho veselá povaha si poradila skoro se vším, ale první setkání s rasismem ho prý opravdu šokovalo. A nejde o to, že by tribuny hučely na něj.

Související obsah


"V Praze to bylo opravdu docela šokující,“ vyprávěl v talk show, kde propagoval svou knížku, která nese název Kapitánem svého života.


„Hned v prvním zápase mě zarazilo, jak fanoušci Sparty nadávají hráči soupeře do opic. Když jsem se s ním po zápase potkal, a zjišťoval, jak to vnímá, sdělil mi, že o nic nejde,“ vyprávěl francouzský fotbalista, který si zahrál i mistrovství světa v roce 2014.

Související obsah


Oním fotbalistou, který schytal hučení a nadávky nebyl nikdo jiný, než Benjamin Tetteh, který v čase prvního Mavubova zápasu za Spartu hájil barvy konkurenčních Bohemians.
Dnes je Tetteh paradoxně hráčem Sparty.

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události