UFC

Ortegu nezlomilo ani 600 úderů. Dominanci Hollowaye ukončil sudí

Ortegu nezlomilo ani 600 úderů. Dominanci Hollowaye ukončil sudí
Zdroj: Profimedia

Od UFC 231 se čekalo hodně, karta nabitá perfektně sestavenými zápasy slibovala mnohé, ale výsledek dopadl nad očekávání. Galavečer započal nejlépe, jak mohl a nabídl širokou škálu zápasů. Na své si přišli jak vyznavači knokautů, submisí, taktických bitev, tak i soubojů do kterého šli oba zápasníci po hlavě. A jaké jsou výsledky?

Zápas Holloway vs. Ortega patřil právem mezi nejočekávanější zápasy letošního roku. Dva absolutně dominantní zápasníci z pérové váhy si na sebe zbyli, poté co všechny ostatní soupeře doslova přejeli. Brian nastoupil do oktagonu s aurou neporaženého, ale ta mu dlouho nevydržela. Od prvních vteřin Max prokázal své postojářské kvality a svým boxem Ortegu začal velmi rychle obtěžovat. Přesnost a především práce se vzdáleností byla hlavním důvodem, proč Max pro sebe získal první body.

Ortega se zdál být trochu ztuhlý a nestačil tempu šampiona. K menší změně došlo až ve třetím kole. V něm Ortega doručil pár tvrdých úderů a bylo znát, že s Maxem řádně hnuly. Nejvyrovnanější kolo zápasu nabídlo opravdu momenty nahoru dolů a nikdo si nemohl být ničím jistý a už vůbec ne tím, že zápas bude dál pokračovat.

Čtvrtého kola jsme se nakonec dočkali a Holloway do něj naběhl jako zuřivý pes. Nechtěl nic podcenit a tak se do Ortegy naplno pustil a ten již začal přecházet na režim přežití. Bylo neuvěřitelné sledovat, kolik toho vydrží, ale na konci se mu už začalo zavírat oko, které vůbec nevypadalo pěkně.

V pauze mezi čtvrtým a pátým kolem došlo na kontrolu od doktora. Poté, co viděl čtvrté kolo a stav Brianova levého oka, rozhodl se zápas ukončit, bylo totiž jasné, že jeho srdce a mentalita bojovníka by to jen tak nevzdala. V rohu týmu z Havaje tak vypuklo nadšení a Max potvrdil pozici jedné z nejlepších pérových vah v historii MMA. Není-li nyní tou vůbec nejlepší.

V UFC srovnal rekord pro nejvíce KO/TKO v pérové váze a sérií vítězství protáhl na krásné číslo 13. A co nyní? Max má pouze jedno přání: UFC na Havaji. Svým výkonem si řekl o jeho uskutečnění a my se můžeme nechat překvapit, zda se mu v roce 2019 jeho sen skutečně splní.

Před dominancí Hollowaye jsme mohli vidět další skvělé výkony. Valentina si svou silou poradila s Joannou. Polka potvrdila, že opravdu nezažívá to nejlepší období své kariéry. Naopak Valentina se tak dočkala svého prvního titulu v UFC a muší divize tak poznala novou královnu.

Související obsah

Obdivuhodný výkon nabídl i po roce a půl dlouhé pauze Gunnar Nelson. První kolo sice prohrál a v druhém mu zřejmě Oliveira zlomil nos, ale i tak zabojoval a dokázal zápas obrátit. Poté, co se dostal na Oliveiru, dokázal prosadit jeden velmi dobrý loket a Oliveirovo čelo se tím hned zalilo krví.

Ten ještě během nasazování submise odklepal, z čistého vyděšení. Nezklamal ani úvodní duel, kde v jednom z nejlepších kol letošního roku poměřil síly Thiago Santos a Jimi Manuwa. Oba borci rozdávaly kolem sebe neskutečné bomby, které by kohokoliv jiného už vyply. Tu poslední ale poslal Santos na začátku druhého kola.

Lukáš Zduba, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu UFC

Důležité Události