Fotbal

Děsivá zpráva z letadla. Toto jsou poslední slova zmizelého hráče

Děsivá zpráva z letadla. Toto jsou poslední slova zmizelého hráče
Zdroj: Profimedia

V tu chvíli jim musela tuhnout krev v žilách. Zatímco sportovní veřejnost se dozvěděla o zmizení letadla s fotbalistou Emilianem Salou v úterý ráno, jeho nejbližší se o něj strachovali už o několik hodin dříve. Rozeslal jim totiž hlasovou zprávu, ve které se s nimi loučí.

„Ahoj malí bráškové, jak se máte?“ pozdravil španělsky, jako by se nic nedělo. „Brácho, já jsem mrtvý. Byl jsem v Nantes a už jsem z toho unavený. Je to nekonečný,“ popisoval důvody, proč odchází z Nantes do Cardiffu. Ve Francii toho na něj bylo zkrátka už moc.

Související obsah


„Kluci, jsem v letadle, které vypadá, že se rozpadá na kusy. Já jsem zralý na kardiologa, takže to končí,“ začal se svěřovat se svými obavami, zatímco jsou v pozadí slyšet divné zvuky motoru. „Jsem na cestě do Cardiffu, kde zítra začínám. Zítra odpoledne mám trénink s novým týmem,“ oznámil alespoň cíl své trasy.

Hlasová zpráva Emiliana Saly:


A potom to přišlo. Sala si začal uvědomovat, jak vážná je situace a se svými nejbližšími se pomalu loučil. „Když se vám do hodiny a půl neozvu. Nevím, jestli pošlou někoho, aby mě vyzvednul, protože mě nenajdou. Bojím se,“ ukončil zprávu s roztřepaným hlasem.


Podle deníku The Sun poslal tuto zprávu na whatsappu svému  spoluhráči z Nantes Nicolasi Palloisovi. Několika kamarádům navíc napsal sms, že letadlo vydává divné zvuky.


V pondělí ve 20:30 zachytily radary letadlo ve výšce 700 metrů 13 km severo-západně od Alderney. Poté zmizelo a už se znovu neobjevilo. Záchranáři rozjeli rozsáhlá pátrání, žádnou stopu ale zatím nenašli.

Související obsah


Několik hodin před zmizením se stihl se svým týmem ještě rozloučit. “Poslední sbohem,“ okomentoval na Instagramu společnou fotku Nantes.

hp, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události