MMA

PREVIEW: Odvetný zápas v muší váze určí nového šampiona

PREVIEW: Odvetný zápas v muší váze určí nového šampiona
UFC Fight Night: Figueiredo vs. Benavidez 2 | Zdroj: Nova Sport

Mužská muší váha v UFC již nebude bez šampiona. Na první pokus to v únoru nevyšlo, ale nyní po pěti měsících už tomu nic nebrání. Oba vyzyvatelé o titul úspěšně a bez problémů navážili, mají negativní test na Covid-19, a utkání tak bylo oficiálně potvrzeno.

HLAVNÍ TAHÁK
UFC Flyweight Championship
Deiveson Figueiredo vs. Joseph Benavidez

Jejich první vzájemný zápas v únoru byl titulový pouze pro Josepha Benavideze, jelikož Deiveson Figueiredo musel do váhy shazovat 11 kilogramů. A protože si v závěru začal stěžovat na bolesti břicha a ledvin, jeho tým od shazování upustil a jejich svěřenec tak nakonec převážil a nemohl se ucházet o pás šampiona.
 

K utkání přesto došlo a když už to v prvním kole vypadalo skvěle pro Benavideze, druhé kolo všechno změnilo a Figueiredo jako teprve druhý muž v historii dokázal Benavideze ukončit na knockout. Sen se rozplynul a muší divize zůstala nevyřešená. Všem tak bylo jasné, že musí dojít na odvetný titulový duel.
 

Zdroj: Profimedia

Ten přichází relativně velmi brzy po prvním vzájemném zápase a tudíž Benavidez má ještě živé vzpomínky na to, co se dělo předtím, i když každý z bojovníků vidí toto utkání jinak. Benavidez je přesvědčený o tom, že nechtěná hlavička ve druhém kole výrazně ovlivnila výsledek v jeho neprospěch. Figueiredo je naopak připravený zopakovat to samé.
 

Související obsah

Joseph Benavidez je dlouhodobě považován za nejlepšího bojovníka menších vah, který se nikdy za kariéru nestal šampionem. S únorovým pokusem to v UFC zkoušel již celkem třikrát, ale ve dvou případech nestačil na Demetria Johnsona, který ho v jednom zápase dokázal jako první bojovník v historii knockoutovat. Po mnoha letech to dokázal právě až Deiveson Figueiredo.
 

Stále platí, že v případě Benavideze je to neskutečně dlouhé čekání na světový titul. Může to být pohádkový konec, anebo naopak potvrzení prvního zápasu a korunování nového šampiona, který se nahoru dostal oproti svému soupeři za pár let.
 

Související obsah

NA CO SE DÁLE ZAMĚŘIT?
Jack Hermansson vs. Kelvin Gastelum (střední váha do 84 kg)

Vysoce kvalitní zápas je připravený na kartě ještě před titulovým soubojem. Jack Hermansson a Kelvin Gastelum sdílí jednu společnou věc – oba byli ještě v roce 2019 rozjetí, než přišla překážka. Hermansson v prakticky domácím prostředí dostal KO, zatímco Gastelum těsně nedosáhl na titul ve střední váze a následně prohrál podruhé v řadě.
 

Zdroj: Profimedia

Oba jsou maximálně motivovaní se odrazit po nezdaru a zároveň se přiblížit skupině vyzyvatelů o titul. Hermansson ví, že ho čeká soupeř s velmi tvrdými údery, a to už před necelým rokem zažil. Gastelum se přiznal, že prožíval velmi těžké období v osobním životě, ale už je to za ním a je připraven se vrátit tam, kde relativně ještě nedávno byl.

Související obsahSledujte UFC Fight Night: Figueiredo vs. Benavidez 2 v noci ze soboty na neděli od 2:00 na Nova Sport 2 a VOYO.
 

Přehled zápasů, které budou vysílány (od hlavního zápasu k prvnímu):

Deiveson Figueiredo vs. Joseph Benavidez (titulový zápas – muší váha do 57 kg)
Jack Hermansson vs. Kelvin Gastelum (střední váha do 84 kg)
Marc Diakiese vs. Rafael Fiziev (lehká váha do 70 kg)
Ariane Lipski vs. Luana Carolina (muší váha – ženy do 57 kg)
Alexandre Pantoja vs. Askar Askarov (muší váha do 57 kg)
 

Michal Petrgál, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události