Další sporty

Velký comeback u Koukalů! Co se chystá o víkendu?

Velký comeback u Koukalů! Co se chystá o víkendu?
Zdroj: Profimedia

Jsou nejkontroverznějším českým sportovním párem. Petr a Gabriela Koukalovi neváhají překvapovat nejen své přátelé, ale i veřejnost. Hlavním tématem je potenciální návrat někdejší fenomenální biatlonistky zpátky do stopy. Nyní ale P+G šokovali něčím jiným.

Svůj sportovní comeback totiž vyhlásil bývalý badmintonista Petr, který se zúčastní Velké ceny Plzně. „Předpokládám, že mě tam čeká mnoho generačních soubojů a beru to jako velkou výzvu,“ řekl účastník letních olympijských her v Riu de Janeiro pro deník Sport.

Právě olympiáda v brazilské metropoli byla posledním turnajem nyní třiatřicetiletého Koukala. Nicméně, jak sám přiznal, nějak extra na podnik v Plzni netrénoval.

„Opravdový badminton jsem za posledních 30 měsíců hrál jen párkrát. Vždy jen jako sparing Adamu Mendrekovi, kterému se snažím předat zkušenosti a pomoci mu v jeho cestě za olympijským snem,“ dodal.

I kvůli těmto důvodům si příliš velké cíle neklade. „Uvidíme, jak to dopadne, klidně můžu dostat za uši už v prvním kole, ale věřím, že i přes nedostatek kondiční přípravy dokážu zavařit všem hráčům,“ konstatoval Koukal.

Související obsah

V minulých týdnech se s návratem do profi sportu skloňovalo spíše jméno jeho ženy Gábiny. Ta by měla vše rozseknout v květnu. Její manžel si je vědom, že by případný comeback byl pro ni mnohem složitější než u něj.

Gabča by to měla asi výrazně těžší, nemůže se vrátit na jeden turnaj jako já a především by na ni byla zaměřena podstatně větší pozornost. A navíc badminton je sice fyzicky velmi náročný, ale pořád je to hra, kde velkou roli hrají i zkušenosti, technika a herní chytrost. To se s biatlonem nedá srovnávat. Sám jsem zvědavý, jak se Gabča rozhodne, u ní člověk neví dne ani hodiny,“ smál se Koukal.
 

vat, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události