UFC

Zlatý hřeb večera: Dos Santos složil Lewise, dobil ho na zemi

Zlatý hřeb večera: Dos Santos složil Lewise, dobil ho na zemi
Zdroj: Profimedia

To byla podívaná! UFC se přesunulo do kansaské Wichity a opět se bylo na co koukat. Hlavní tahák večera mezi těžkotonážními knockoutery Derrickem Lewisem a Juniorem dos Santosem skončilo TKO ve druhém kole.

Začátek zápasu byl hodně opatrný. Oba soupeři se pouze oťukávali a nechtěli udělat v prvních vteřinách chybu. Po chvíli se Lewis rozjel a trefil kopem Santose na hlavu. A hned následoval tvrdý direkt levačkou. Při tomto úderu si ale stosedmnáctikilový Američan poranil pravé oko, do kterého mu dos Santos dloubnul prstem.


Po krátké pauze se už zápas naplno rozjel. Oba obři šli do sebe a chvílemi to vypadalo, že taktika jde stranou. Zatímco se Brazilec snažil zasáhnout Lewise kopy na hlavu, Američan sázel na své silné ruce a uštědřil dos Santosovi několik pěkných ran.


Ke konci prvního kola měl Lewis co dělat, aby zůstal na nohou. Brazilec ho kopem z otočky trefil do břicha a poté to pořádně schytal i pěstí. A i když se snažil občas kontrovat, byl Lewis rád, že přišla první pauza.


Jenže ta byla pro Američana i poslední. Ve druhé minutě druhého kola dos Santos vytáhl dělovku levačkou a svého soka natolik rozhodil, že ho po chvíli složil na zem. Tam se na něj vrhnul a zasypal ho několika ranami na hlavu. Těmi donutil sudího zápas ukončit technickým K.O.


To ale nebyl jediný atraktivní zápas večera. Ukázkovým K.O. zaujal i Niko Price. Ten zápas s Timem Meansem ani nenechal dojít do druhého kola. Zápas se od první minuty odehrával v opravdu rychlém tempu. Rána střídala ránu a diváci byli u vytržení. Několik vteřin před koncem přišla od Price přesně mířená pravačka a Meanse poslal k zemi. Price se na něj navíc okamžitě vrhnul a po několika pěstech do obličeje sudí zápas ukončil.


Fantastický závěr přinesl zápas mezi Alexem Whitem a Danem Moretem. V tříkolovém utkání sice diváci K.O. neviděli, poslední sekundy ale stály za to. Oba bojovníci chtěli udělat co nejlepší dojem na rozhodčí a nekompromisně se do sebe pustili. Už nebyl čas na taktiku.

UFC ve Wichitě nabídlo i jeden kuriózní moment. V ženském zápase mezi Yanou Kinitskayaovou a Marion Reneau museli rozhodovat o výsledku až rozhodčí. Jedenačtyřicetiletá Reneau byla tak přesvědčená o svém vítězství, že už se radovala před verdiktem. To se jí ale vymstilo. Sudí nakonec zvedl ruku její ruské soupeřky, která byla na první pohled daleko více zbídačená, než Američanka.

hp, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události