MMA

Rána na mužství a poté knockout! Veterána Dos Santose zápas zabolel

Curtis „Břitva“ Blaydes se na UFC Fight Night 166 střetnul s veteránem Juniorem dos Santosem. Bývalého šampiona těžké váhy prvně udeřil do slabin a pak ho ve druhém kole tvrdou sérií úderů ukončil.

Jejich duel byl hlavním zápasem celého galavečera. Oba disponují ničivou silou, a tak nikdo nečekal, že by se jejich boj protáhnul. Předpověď naplnil Blaydes, který se do Dos Santose (21-7) pustil ve druhém kole a trefil ho zadní rukou přímo na bradu. Pak už jen zmateného Brazilce dokončil na pletivu.
 

Ale než přišla osudná kombinace, byl zápas vyrovnaný. Bývalý šampion těžké váhy Dos Santos dobře bránil pokusy o strh a Blaydesovi nedal nic zadarmo. Jejich souboj přerušil nešťastný úder na Juniorův rozkrok. Soupeř ho natlačil na pletivo a uštědřil mu pořádný zvedák, který místo brady zamířil do slabin.

Takhle Blaydes vyřídil Juniora dos Santose:


 

Takové rány se v MMA občas stávají a žádný zápasník tak nečiní úmyslně. Dos Santos dostal chvíli na rozdýchávání a pak bitva pokračovala. Nicméně nakonec Brazilec stejně podlehl a inkasoval druhou porážku v řadě.

V UFC je od roku 2008 a i přes pokročilejší věk (35) je v současnosti čtvrtým v pořadníku na titul. Naneštěstí mu prohra s Blaydesem jeho cíl značně oddálila.

Související obsah

Blaydes (13-2-1NC) je v současnosti na třetí pozici žebříčku těžké váhy. Z posledních osmi zápasů prohrál jen jediný, a to s Francisem Ngannou (14-3). Po cenném vítězství si řekl o šanci na pás šampiona. „Ukázal jsem, že umím zápasit i dát ránu. Nevím, co víc mám udělat. Chci titulový zápas,“ řekl v kleci ihned po knockoutování Santose.

DC, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události