Jezdectví

Bartoš má za sebou operaci, po pádu mu nechali krev v plících!

Bartoš má za sebou operaci, po pádu mu nechali krev v plících!
Zdroj: Profimedia

V Česku dostihová sezona ještě nezačala, Josef Bartoš už má ale první závody za sebou. A také první pád. V Itálii spadl na poslední překážce a na hrudník mu došlápl kůň. Zranění mohlo mít fatální následky!

„Bojoval jsem o vítězství, ale na poslední překážce mi upadnul kůň a já taky. A bohužel ten, co jel přímo za mnou, mi šlápl na hrudník,“ popsal Bartoš děsivý okamžik z minulého měsíce v rozhovoru pro EquiTV. Pád na podniku v Pise odnesl potrhanou plící a čtyřmi zlomenými žebry.


„Zlomenina žeber není tak hrozná, horší to bylo s tou plící. Nejdřív jsem si myslel, že to bude v pohodě, jenže problém byl v nemocnici v Pise. Neudělali mi drenáž plíce, takže ta krev mi tam zůstala celý týden,“ svěřil se Bartoš.


Lékaři mu řekli, že se krev vstřebá sama. Jenže to se dvojnásobnému vítězi Velké pardubické nezdálo a hned po příjezdu do Čech zašel do nemocnice v Plzni. „Tu krev mi hned odsáli a ještě týden jsem pak byl napojený na filtraci plic,“ prozradil osmatřicetiletý žokej.


„Naštěstí jsem se v Plzni zastavil. Kdybych to nechal vstřebat, jak mi radili v Itálii, tak bych dneska měl už půl plíce pryč,“ oddechl si. Zároveň tamním doktorům na dálku poděkoval. „Jestli mě v Plzni nezachránili už desetkrát, tak osmkrát určitě.“


Ani tenhle pád ho od závodění neodradil. Do sedla se vrátí už v sobotu v Miláně. „Tlak v plíci pořád cítím. Ale uvidíme, snad mě to nebude do budoucna limitovat.“

hp, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události