Další sporty

Vážné zranění na Velké pardubické! Žokej Bartoš musí na operaci

Vážné zranění na Velké pardubické! Žokej Bartoš musí na operaci
Zdroj: Profimedia

I přes to, že se některé překážky letos upravily, aby byla zajištěna větší bezpečnost koní a žokejů, neobešla se letošní Velká pardubická bohužel bez zranění. Své o tom ví především známý jezdec Josef Bartoš, který skončil se zlomenou pánví v nemocnici. Zranění si odnáší také Jan Faltejsek, jenž má v obličeji několik krvavých šrámů.

Před dvěma lety se Josef Bartoš s koněm Theophilosem radovali na Velké pardubické z vítězství, tentokrát ale pro ně skončila neslavně. Osudnou pro ně byla desátá překážka, když žokej Bartoš po karambolu dokonce skončil v sanitce, kam jej museli odnést na nosítkách. 

Po příjezdu do nemocnice se Bartoš dozvěděl velmi špatnou zprávu. Má zlomenou pánev a musí na operaci. "Byl to krásný dostihový den, ale bohužel pro mě ne až do konce. Mám zlomenou pánev, čeká mě nejspíš operace. Zdravím všechny a příště to bude lepší," sděloval na Instagramu svým fanouškům.

Bez šrámů závod nedokončil ani Jan Faltejsek, který osedlal koně Mahe Kinga. Na tváři má několik škrábanců. "Měl jsem roztržené obočí, spravilo to pár stehů. Jsem v pohodě," řekl po závodě novinářům. 

Související obsah

​Závod nakonec překvapivě vyhrál žokej Pavel Složil s koněm Talentem, který v cílové rovince zdolal Jaroslava Myšku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události

Krátká zpráva

Krejčí pomohl gólem k výhře v Olomouci, Energie zdolala Kometu

Hokejista David Krejčí dokázal gólem do prázdné brány definitivně rozhodnout o výhře jeho Olomouci proti Mladé Boleslavi 2:0. V rámci předehrávky 16. kola Tipsport extraligy se pak z výhry radují také v Karlových Varech, domácí Energie totiž porazila Kometu Brno 5:3.