ZOH Peking 2022

Parťačku Evy Samkové ze svahu odvezli na saních, při pádu utrpěla zlomeninu

Parťačku Evy Samkové ze svahu odvezli na saních, při pádu utrpěla zlomeninu
Zdroj: profimedia.cz

Česká snowboardcrossařka Vendula Hopjáková při osmifinálové jízdě ošklivě upadla. Ze svahu ji odvezli na kanadských saních a dle zdrojů při pádu utrpěla zlomeninu v oblasti horní končetiny.

Jako by toho nebylo dost. Prvně do Pekingu kvůli zranění neodjela olympijská vítězka Eva Samková, poté se při tréninku zranil Jan Kubičík a jeho náhradník Radek Houser musel po příletu do Číny do karantény kvůli pozitivnímu testu.

A nepříznivý osud se nevyhnul ani 25leté Vendule Hopjákové. Ta i se zraněným kotníkem prošla kvalifikací, v osmifinálové jízdě ale při předjíždění zavadila o prkno Rusky Paulové a následoval tvrdý pád. K české závodnici se rychle sjeli lékaři a posléze ji odvezli na kanadských saních. 

Barbora Žehanovská z Českého olympijského výboru potvrdila, že Hopjáková utrpěla zlomeninu v oblasti horní končetiny. Nyní se výbor snaží mladou závodnici co nejrychleji dopravit zpět do Česka. Hopjáková se zranila i před čtyřmi roky v Pchjongčhangu.

Závod žen nakonec vyhrála 36letá Lindsey Jacobellisová z USA, která se první medaile pod pěti kruhy dočkala až při páté účasti. Stříbro získala Francouzska Chloe Trespeuchová a bronz má Maryeta Odineová z Kanady.

Související obsah

Zranění Hopjákové zkomplikoval i olympijskou premiéru Radka Housera. Ten se měl v případě dvou negativních testů představit v sobotním smíšeném závodu v páru právě s Vendulou Hopjákovou.

Eva Samková letošní olympiádu musela vynechat kvůli zlomeninám kotníků:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události