Real Madrid

Tohle je nový stadion Realu! Pojďte si ho prohlédnout. VIDEO

Tohle je nový stadion Realu! Pojďte si ho prohlédnout. VIDEO
Zdroj: Twitter

Real Madrid sice v nové éře bez Cristiana Ronalda zatím trochu tápe, plány do budoucna má ale dosti smělé. Šéf klubu Florentino Perez představil podobu stadionu Santiaga Bernabeu po rekonstrukci. A bude to paráda!

Estadio Santiago Bernabeu slouží slavnému Realu Madrid přes 70 let, i když se ve své historii čtyřikrát výrazně měnil. Jen sedm let po otevření se dostavovaly balkony ve druhém a třetím patře, protože zájem o Bílý balet byl obrovský. Druhá rekonstrukce proběhla před mistrovstvím světa v roce 1982, kdy se tribuny dočkaly střech a výrazně se změnila i fasáda. V roce 1992 pak přibylo nejvyšší patro.


Jenže pořád není podoba definitivní. Stánek Realu Madrid nyní čeká kompletní zastřešení a nový obal stadionu, který Španělé okoukali v Německu u Bayernu Mnichov. Stadion bude měnit barvy a svítit do dáli.


„Nový stadion Santiago Bernabéu bude výrazné zlepšení nejen pro klub, ale i pro celé jeho okolí. Máme nejlepší stadion na světě a uděláme ho ještě lepším!“
chlubil se prezident Florentino Perez.
Real se kvůli přestavbě stadionu zadluží na 30 let. Projekt vyjde přibližně na 500 milionů euro, tedy 12,5 miliardy korun.

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Real Madrid

Důležité Události