Český fotbal se v pondělí zahalil do černého hávu. Tragické úmrtí reprezentanta Josefa Šurala zasáhlo snad všechny fotbalové fanoušky i kluby. Od 18:30 se na stadionu Alanyasporu uskuteční smuteční ceremonie za účasti tureckého ministra zahraničí.
Tragédie, která nemá obdoby. Šural byl jedinou obětí nehody mikrobusu se sedmi hráči Alanyasporu. Turecký řidič usnul za volantem a vozidlo nabouralo. Český útočník se udeřil do hlavy a nepomohl mu ani rychlý převoz do nemocnice. Zemřel fotbalista, ale hlavně i otec dvou dětí.
Trafik kazasnda yaamn kaybeden futbolcumuz Josef Sural iin tesislerimizde bugn saat 18.30da, Dileri Bakanmz sayn Mevlt avuolunun katlmyla tren dzenlenecektir. pic.twitter.com/QZNtCCaH2g
— Aytemiz Alanyaspor (@Alanyaspor) 29. dubna 2019
Alanyaspor vydal oficiální prohlášení, ve kterém poukazuje, že se od 18:30 uskuteční smuteční ceremonie. Té se zúčastní i turecký ministr zahraničí Mevlüt Cavusoglu, což je současně i bratr prezidenta klubu.
Zároveň ve všech zápasech nejvyšší turecké ligy, které se budou hrát tento týden, zazní před hvizdem minuta ovací.
Pamtku Josefa urala spolen uctme minutou ticha ped sobotnm ligovm duelem proti Slavii Praha. pic.twitter.com/S67fnhoPe7
— FC Slovan Liberec (@FCSlovanLiberec) 29. dubna 2019
Naopak v české lize bude pravděpodobně na všech stadionech znít minuta ticha. Stoprocentně v Liberci, který o tom informoval na sociálních sítích.