Biatlon

Vyhrávala, smála se, pak spolkla lžičku. Taková byla zlatá Gábina

Vyhrávala, smála se, pak spolkla lžičku. Taková byla zlatá Gábina
Zdroj: Profimedia

Je hotovo. Víc už nebude! Gábina Koukalová řekla, že už ukončenou kariéru považuje opravdu za ukončenou. I když v průběhu roku 2019 několikrát napínala své fanoušky a naznačovala, že se může vrátit, tak to v posledním květnovém týdnu rozsekla. S biatlonem je šmytec!

Zářila. Přitahovala diváky k televizním obrazovkám. Díky ní se stal biatlon z opomíjeného odvětví v Česku zlatým sportem. Že je dobrá, ukázala už v juniorském věku, kdy se stala mistryní světa. A pak přišly ještě slavnější časy.

Na co se bude vzpomínat?

Mistrovství světa v Novém Městě na Moravě v roce 2013 znamenalo start biatlonového boomu. Ale aby to mělo grády, byla potřeba medaile.

A povedlo se! Gábina společně s Veronikou Vítkovou, Jaroslavem Soukupem a Ondřejem Moravcem brali bronz! A pozor. Ještě větší ohlas snad měl její zpěv na konci šampionátu před plnými tribunami.Olympiáda v Soči

To už byla jednou z favoritek a Češi věřili, že získá medaili. Nezklamala, cinkla dvě stříbra! Zlato to bohužel nebylo, ale co se dá dělat. Šance přece mohla přijít za další čtyři roky.

Zdroj: Jakub Deml/TN.cz


Zlatá éra

Biatlon se stal díky Gábině populární skoro jako fotbal nebo hokej. Závody Světového poháru hltali lidé u obrazovek. Během čpěti aktivních sezon vyhrála Gábina 17 závodů a dalších 6 triumfů přidala ve štafetách. Zlatá holka.

Zdroj: isifa.com


Hochfilzen 2017

Vrchol kariéry, souboje s Laurou Dahlmaierovou a tři medaile z individuálních závodů. Zlato, stříbro a bronz a pokaždé úsměv na tváři. Všichni Gábinu milovali.

Související obsahManželství s Petrem Koukalem

Olympionik, který se nebál mluvit o svých zdravotních trablích a léčbě rakoviny varlat zlomil srdce populární moderátorky Lucie Šilhánové. Když se ale objevila Gábina, zamiloval se do ní. Potkali se v roce 2014 a o dva roky později byla svatba v okázalém prostředí v panenském Týnci.Knížka, kterou proti sobě poštvala svět

Když začalo Gábinu trápit zdraví, dala si pauzu a sepsala svou autobiografii. Bylo v ní vše. Vyprávěla o tom, jak biatlon vlastně nesnášela, jak jí trápilo zdraví a dokonce i to, že sama schválně spolkla lžičku.

Zdroj: Profimedia

Související obsahNeslavné turné

Konec kariéry oznámila poprvé v dubnu roku 2018 a na to konto také plánovala besední turné společně se svým manželem a promotérem Ivo Tomanem. Ten ale nakonec údajně kvůli štvané kampani turné zrušil.

Zdroj: facebook

 
Květen 2019 – potvrzený konec

Měla dveře otevřené, dokonce připustila, že uvažuje o návratu. Nakonec ale vše oznámila v emotivním videu na svém facebooku. „Do biatlonu už se nevrátím,“ přiznala.

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události