Fotbal

Policie mlčí, Chelsea trestá! Fanoušek dostal doživotní zákaz

Policie mlčí, Chelsea trestá! Fanoušek dostal doživotní zákaz
Zdroj: Profimedia

Fotbalová Chelsea se rázně pustila do boje proti rasismu a začala ve svých řadách. Jednoho ze svých fanoušků dokonce potrestala doživotním zákazem vstupu na stadion. A to i přes to, že policie vyšetřování zametla pod koberec.

Vše se semlelo na ligovém zápasu Blues s Manchesterem City. Šest fanoušků Chelsea si za terč vybralo hlavně Raheema Sterlinga a z tribuny na něj pořvávali nadávky spojené s barvou jeho pleti. Klub dal podnět na policii, ta ale údajně nenašla dost důkazů k obvinění.


Chelsea se s výrokem mužů zákona ale nespokojila a pustila se do vlastního vyšetřování. A viníky našla. Pěti výtržníkům dala zákaz na rok až dva, jednomu dokonce zakázala vstup na stadion do konce života.


„My názor státního zastupitelství respektujeme, klub ale shledává všechny formy diskriminačního chování odporným a budeme dál pokračovat v nulové toleranci jakéhokoliv náznaku rasismu. Jsme hrdí na to, že jsme různorodým klubem, kde jsou lidé ze všech kultur, komunit a všichni jsou vítáni,“ stojí v oficiálním prohlášení klubu.

Související obsah


Klub na viníky přišel především díky videozáznamům a odborníkům, kteří odezřeli z úst rasistické urážky.

hp, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události