Beachvolejbal

Sluková s Hermannovou vydřely ve Vídni postup! Narazí na Němky

Sluková s Hermannovou vydřely ve Vídni postup! Narazí na Němky
Zdroj: Profimedia

Pro české beachvolejbalové jedničky Markétu Nausch Slukovou a Báru Hermannovou začala cesta za obhajobou titulu na Majoru ve Vídni. Naše duo se nemuselo trápit kvalifikací, a tak holky měly den navíc na odpočinek po návratu z Japonska, kde uhrály dělené 9. místo ve čtyřhvězdičkovém Tokiu.

První zápas čekal naše holky proti v posledních týdnech ve formě hrajícím Kanaďankám Heather Bansley/ Brandie Wilkerson. V prvním setu se oba týmy přetahovaly o každý bod a bohužel zejména díky pár nepřesnostem českého páru se na konci sady radovalo kanadské duo po výhře 22:20.

Související obsah

Ani ve druhé části hry Češky nedokázaly zvrátit průběh zápasu a do vídeňského turnaje tak vstoupily prohrou 0:2 (20:22, 15:21). České jedničky, které v poslední době nemají takovou formu hlavně díky zranění Nausch Slukové, ovšem předvedly pěkný výkon a bylo vidět, že se každou výměnou dostávají více do herní pohody.


I ta byla vidět v jejich druhém utkání na turnaji - proti německému páru Bieneck/Schneider. Zápas se hrál na centrálním kurt, kde české duo získalo v loňské nečekaný triumf, tak byly holky o to víc namotivovány. Do obou setů vstoupily velice dobře a vždy se dokázaly trhnout, na což Němky nezareagovaly a výsledek 2:0 (21:16, 21:11) zajistil našemu páru jistý postup do vyřazovacích bojů. I trenér Simon Nausch musel být s výkonem spokojený, neboť holkám se dařilo téměř v každém aspektu hry. Zafungoval perfektní servis i výborná hra na síti od Hermannové.


První kolo play-off odehrají Markéta Nausch Sluková s Bárou Hermannovou dnes proti Němkám Borger/Sude ve 13:30 na centrálním kurtu. Dnes se také představí náš nejlepší mužský pár Schweiner/Perušic, kteří vstoupí do turnaje zápasem proti Italům Rossi/Carambula.

FIVB Major Vídeň – hlavní část:

Nausch Sluková/Hermannová – Bansley/Brandie 0:2 (20:22, 15:21
Nausch Sluková/Hermannová – Bieneck/Schneider 2:0 (21:16, 21:11)
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události