Prvními tréninky v Brně odstartovalo mistrovství světa silničních motocyklů. Pořadatelé opět čekají přes 150 tisíc fanoušků.
Z českých jezdců se nejlépe dařilo Filipovi Salačovi, který v měřených testech zajel 5. a 11. nejlepší čas z celého startovního pole Moto3. Mladík a letošní novic v seriálu si tak věří na životní výsledek. „I pětka je reálná i v minulých závodech bylo vidět, že rychlost tam je. Chce to trochu štěstí, aby mi někdo zase nespadl po kola,“ říká Filip Salač.
Trochu za očekáváním zůstal Jakub Kornfeil. Hlavní česká naděje do nedělního klání ale neskládá zbraně. „Nic není ztraceno, máme za sebou první den, máme spoustu gum na zítra, převodovku máme dobrou. Je ale potřeba doladit set-up, protože ta motorka momentálně nefunguje dobře,“ říká Kornfeil. „Cíl je ale pořád pódium,“ dodává.
Jakubu Kornfeilovi ale bude v sobotní kvalifikaci možná trochu komplikovat práce počasí. V sobotu má v Brně pršet.