Atletika

Dcera výškaře Báby Rebeka je ochrnutá, o pomoc pro atleta prosí i kolegové!

Dcera výškaře Báby Rebeka je ochrnutá, o pomoc pro atleta prosí i kolegové!
Zdroj: Profimedia

Atletika bohužel nepíše jen veselé příběhy. Bronzový medailista z olympijských her Jaroslav Bába o tom ví své. Jeho dcera Rebeka ochrnula a potřebuje lékařskou pomoc. O tu prosí fanoušky i Denisa Rosolová-Helceletová, která je sama maminkou a rodinná situace jejího reprezentačního kolegy ji velice zasáhla.

Bába dodnes patří mezi fenomén českého skoku do výšky. V roce 2004 vybojoval bronzové medaile na halovém MS, na letní olympiádě v Athénách a v roce 2011 pak stříbro na ME v Paříži.

Sportovní úspěchy jsou ale teď to poslední, co by ho těšilo. V průběhu těhotenství jeho manželky lékaři zjistili, že jejich dcera má rozštěp páteře. Malá Rebeka podstoupila ještě před narozením operaci, důsledkem ale byl předčasný porod. Dívenka je tak částečně ochrnutá a zpomalená ve vývoji.

Atletika nikdy nebyla v našich poměrech disciplínou, kde by člověk vydělával miliony, a tak se Jarda rozhodl životní příběh své dcery sepsat a poprosit o pomoc veřejnost.
 

Trable svého bývalého kolegy z reprezentace pochopitelně neunikly ani Rosolové-Helceletové. Někdejší vynikající překážkářka je navíc novopečenou maminkou a o to víc se dokáže vcítit do pocitů, které asi rodiče Rebeky prožívají.

Související obsah

Na svém facebookovém profilu tak prosí všechny fanoušky, aby Jardovi a jeho manželce pomohli.


 

mm, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události