Judo

Krpálek se zapsal do historie juda! Nikdo nedokázal to, co on

Judista Lukáš Krpálek, který v sobotu rozesmutnil ikonickou tokijskou halu Budokan titulem ve váhové kategorii nad 100 kg, čímž si připsal svůj druhý titul mistra světa v judu, se nyní může pyšnit také historickým zápisem do kronik tohoto sportu.

Díky svému prvenství se totiž stal prvním judistou, který získal titul mistra světa ve dvou nejtěžších váhových kategoriích – pod 100 kg i nad 100 kg.

Krpálek vybojoval první světový titul v roce 2014, když zvítězil v nižší kategorii. Následně se stal olympijským vítězem ve stejné kategorii i na hrách v Riu de Janeiru v roce 2016. Poté se rozhodl přejít do královské kategorie nad 100 kg.

Související obsah

Na letošním mistroství světa zničil Krpálek všech pět soupeřů, z toho dva soupeře na ipon. Další protivníky pak porazil až v prodloužení, včetně finálového soka a domácího miláčka publika Hisajošiho Harasawu, kterého přemohl až na základě větší aktivity v osmé minutě nastavení.

Související obsah

Osmadvacetiletý judista Lukáš Krpálek bude nyní patřit i mezi favority olympijských her, které se budou konat příští rok na stejném místě jako světový šampionát.

V Tokiu se však pravděpodobně utká také s desetinásobným mistrem světa a dvojnásobným vítězem olympijských her Teddym Rinerem z Francie, který se světového šampionátu nemohl zúčastnit, jelikož se dává dohromady po zranění.

"Budu tam chtít nechat všechno, do dalších turnajů dám maximum. Každý se na mě bude chtít připravit, každý mě bude chtít porazit, ale já se jen tak nedám a budu to chtít vyhrát znova," řekl Krpálek.

mao, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události