Michael Schumacher

Schumachera dopravili do Paříže! Nosítka měla tmavomodrý kryt

Michael Schumacher, legenda motoristického sportu, byl v pondělí převezen do pařížské nemocnice Georges Pompidou, kde má podle listu Le Parisien probíhat léčení v nejvyšším stupni utajení na oddělení kardiovaskulární chirurgie.

Příjezd sanitky do areálu nemocnice provázela bezpečnostní opatření, které zajišťovalo několik desítek lidí. Nosítka, ve kterém zdravotnický personál vynesl Michaela Schumachera ze sanitky, byla celá zakrytá v tmavomodrém krytu, jenž zakrýval celé tělo i obličej pacienta.
 

Společně se slavným pacientem dorazil v sanitním voze, registrovaném ve švýcarské Ženevě i profesor Philippe Menasché.

Související obsah


Menasché je významným francouzským kardiologem, který propaguje buněčnou terapii při léčbě srdečních selhání. Také sedí v představenstvu Institutu mozku a míchy v nemocnici Pitie-Salpetriere v Paříži.


Podle listu Le Parisien čeká Schumachera infuze kmenových buněk, aby se dosáhlo protizánětlivého účinku v celém těle pacienta. Léčba by měla být zahájena v úterý.

Související obsah


Zdroje francouzského deníku uvádí, že Schumacher už nemocnici navštívil v minulosti nejméně dvakrát. V předchozích případech byl ale hospitalizován vrtulníkem a přistál na heliportu Issy-les-Moulineaux nedaleko od zařízení.

Související obsah

Michael Schumacher je v péči lékařů od 29. prosince 2013, kdy utrpěl vážný úraz lebky při lyžování. Už téměř šest let ale rodina tají informace o zdravotním stavu legendy F1. Luxusní dům Schumachera se v roce 2014 přeměnil na pevnost a zároveň špičkové centrum péče.

Zdroj: Profimedia
ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Michael Schumacher

Důležité Události