Motorismus

Skvělý Salač! V San Marinu zajel svůj nejlepší výsledek v kariéře

Skvělý Salač! V San Marinu zajel svůj nejlepší výsledek v kariéře
Filip Salač | Zdroj: profimedia.cz

Český motocyklista Filip Salač si zajel na Velké ceně San Marina svůj životní výsledek. Na okruhu v Misanu dojel v kategorii Moto3 devátý. Jeho týmový kolega Jakub Kornfeil skončil dvanáctý. Vyhrál Japonec Tacuki Suzuki. V MotoGP dokončil závod na sedmnácté příčce Karel Abraham.

Oba čeští jezdci se na začátku závodu pohybovali v první patnáctce. Salač byl po startu z dvanácté pozice třináctý, Kornfeil zase startoval z patnácté příčky a držel se čtrnáctý.

Závod byl poznamenaný velkým počtem pádů. Během úvodních šesti kol spadlo devět jezdců. Jedním z nich byl i Alonso Lopez, kterému se na poslední chvíli vyhnul Kornfeil, jenž tak ztratil kontakt s vedoucí dvanáctičlennou skupinkou. V ní se naopak držel Salač.

Sedmnáctiletý jezdec se v ní udržel až do konce a devátým místem si vytvořil při své premiérové sezoně v Moto3 nové nejlepší kariérní umístění. Kornfeil dojel na dvanácté příčce.

Související obsah

Na okruhu v Misanu se z českých závodníků představil ještě Karel Abraham. Ten v nejsilnější kategorii MotoGP skončil sedmnáctý. Vyhrál Španěl Marq Marquez.  Závod Moto2 opanoval Španěl Augusto Fernandez.
 

vat, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorismus

Důležité Události