Motorismus

Trest pro české jezdce! Do Velké ceny Thajska odstartují až z předposlední řady

Trest pro české jezdce! Do Velké ceny Thajska odstartují až z předposlední řady
Jakub Kornfeil | Zdroj: profimedia.cz

Kvalifikace na Velkou cenu Thajska silničních motocyklů se českým závodníkům nepovedla. Navíc kvůli trestům z pátečních tréninků budou v kategorii Moto3 Jakub Kornfeil a Filip Salač startovat v nedělním závodě až z 25. respektive z 27. místa. V kubatuře MotoGP byl Karel Abraham dvacátý.

V sobotní kvalifikaci dopadl z českých zástupců v nejslabší kubatuře paradoxně lépe Salač. Sedmnáctiletý jezdec ji dokončil na čtrnácté příčce, jeho stájový parťák Kornfeil skončil hned za ním.

Jenže rozhodčí oba dva už v pátek po trénincích potrestali. Salače za pomalou jízdu ve třech nebo více sektorech trati a Kornfeila za bezohlednost. Proto se na startovním roštu nedělního závodu představí až v předposlední řadě.

Z českých zástupců tak bude z nejvýhodnější pozice startovat Abraham. Ani jemu se ale kvalifikace nepovedla podle představ. Zajel až dvacátý nejrychlejší čas.
 

Související obsah


 

Po Grand Prix Thajska může slavit svůj šestý titul v MotoGP Marc Márquez. Španěl měl v tréninku těžký pád, při kterém si narazil záda a kyčli. Přesto bude startovat z třetí příčky, a aby se opět stal mistrem světa, musí v neděli získat o dva body více než Andrea Dovizioso. Ten skončil v kvalifikaci sedmý.
  

Kvalifikaci Moto2 vyhrál mladší bratr Marca Márqueze Alex.

Přímý přenos ze všech kategorií můžete v neděli ráno sledovat na Nova Sport 1. Závod Moto3 začíná v 5:45. MotoGP je na programu od 8:45. Třetí kategorie Moto2 startuje v 7:05.
 

vat, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorismus

Důležité Události