UFC

Šok v UFC: Adesanya ukončil šampiona tvrdým KO a je vládcem střední váhy

UFC má nového šampiona ve střední váze. Před historicky nejvyšší návštěvou (57 127 diváků) porazil Novozélanďan Israel Adesanya v Melbourne domácího fightera Roberta Whittakera ve druhém kole.

Čekala se vyrovnaná bitva. Nakonec se vše rozhodlo vcelku rychle. Už na konci prvního kola si novozélandský fighter Adesanya připsal dva zásadní údery. Whittaker je neustál a s gongem, který úvodní kolo ukončil, upadl.

Konec prvního kola:


 

Evidentně otřesený nastoupil do druhého kola. V jeho průběhu to vypadalo, že se srovnal. Dokonce Adesanyu párkrát trefil, ale ve třetí minutě kapituloval.
 

Adesanyovi se povedl skvělý kontra úder. Nejprve trefil soupeře pravačkou a následně ho levačkou poslal na zem. Tam pak Whittakerovi uštědřil další ránu. Následně rozhodčí zápas předčasně ukončil, protože domácí bojovník nebyl schopný dál zápasit.

Související obsah

Třicetiletý Novozélanďan, který pochází z Nigérie, se tak stal novým šampionem ve střední váze a svou bilanci vylepšil na neuvěřitelných 18:0.

„To, co Romero nezvládl za 10 kol, jsem já dokázal za 2,“ hlásil v oktagonu Adesanya v narážce na fakt, že Kubánec Yoel Romero zápasil s Whittakerem dvakrát, vždy vydržel celý zápas, ale pokaždé prohrál.

Související obsah

Poražený Whittaker, který si připsal první porážku od roku 2014 a jeho bilance je 21:5, uznal sílu soupeře. „Myslel jsem si, že jsem si vedl docela dobře, ale jen do té doby, než mě trefil. Klobouk dolů před ním,“ pochválil Adesanyu.

 

vat, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události