Hokej

Rolinek vysvětlil konec v Dynamu: Prý jsem chtěl Lubinu odstřelit!

Rolinek vysvětlil konec v Dynamu: Prý jsem chtěl Lubinu odstřelit!
Zdroj: Profimedia

Dlouho se spekulovalo, co je za odstavením Tomáše Rolinka, po jeho konci v Pardubicích se ale sám kapitán ozval a vysvětlil, proč klub opouští. A Dynamo si jeho slova rozhodně za rámeček nedá.

Do sezony vstoupil Tomáš Rolinek jako kapitán, ve druhém zápase ale spadl do čtvrté lajny a ve třetím už na soupisce nebyl vůbec. Kapitán mistrů světa z roku 2010 s vyjádřením moc dlouho nečekal a přes Facebook své manželky poslal fanouškům vzkaz.

Související obsah


Přepsané vyjádření Tomáše Rolinka:

„Ahoj, chtěl bych uvést pár věcí na pravou míru, co stojí za mým koncem v Dynamu. Rojí se spousta fám, spekulací a lží. Když jsem byl vyřazený mimo sestavu před zápasem v Litvínově, což byl pátek, tak mi víceméně nikdo nic nevysvětlil. Čtyři dny se se mnou nikdo nebavil, byl jsem jako páté kolo u vozu. V úterý jsem poprosil Martina Sýkoru, ať mi sjedná schůzku trenérem Lubinou a Martinem Sýkorou. Tam jsem se od trenéra dozvěděl, že prý zbrojím proti němu, že schválně prohráváme, že chci odstřelit trenéra. S čím jsem já hrubě nesouhlasil a odmítl jsem pod trenérem trénovat a hrát. Natočil jsem krátké video, kde jsem chtěl klukům dát klid, že léčím zranění, a pak se vrátím. Šest nejstarších kluků jsem o tom informoval, aby kabina věděla, co se děje.
 

Pak jsem nějak začal trénovat, čtyři dny jsem byl na ledě, trenér Lubina skončil. Myslel jsem si, že se spousta věcí změní, že se nakonec dostanu do sestavy a budu moct bojovat za Dynamo. To se nestalo. V nedělním utkání proti Kladnu jsem nebyl v sestavě, v pondělí jsem opět nebyl v sestavě, byl jsem v páté lajně. Už jsem toho měl samozřejmě dost. Požádal jsem tedy vedení, ať mi rozváže kontrakt, protože za tu dobu mi nikdo nic nevysvětlil, nikdo se se mnou nebavil kromě toho jednoho rozhovoru, který jsem inicioval. Tak jsem rozvázal kontrakt v Dynamu, přeji mu vše nej, ať to zvládnou, ať si uhrají body a hlavně ať Dynamo žije dál. Nejde vůbec o mě, jde o Dynamo a doufám, že Dynamo nepoloží nic a bude tady pořád. Hodně štěstí fanouškům, hráčům, Dynamu.“Rolinek na východu Čech odehrál 565 utkání. Mimo to působil jako kapitán i na Spartě a ve své bohaté kariéře oblékal také dres Liberce a Litvínova a ruských týmů Magnitogorsku a Ufy.

hp, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události