Hokej

Slavia ohlásila zajímavou posilu! Bude za ni hrát dvojnásobný mistr světa

Slavia ohlásila zajímavou posilu! Bude za ni hrát dvojnásobný mistr světa
Jan Hlaváč Zdroj: Instagram Slavia Praha

Má bohaté zkušenosti. Ve třiačtyřiceti letech toho v hokeji zažil opravdu hodně. Teď si dvojnásobný mistr světa Jan Hlaváč poprvé v kariéře vyzkouší hrát druhou ligu za Slavii. Zajímavé je, že hráčská minulost pražského rodáka kromě zahraničních štací je spojena hlavně se Spartou.

Už přes tři roky působí v nižších soutěžích. Hlaváč je kmenovým hráčem třetiligového Vrchlabí, což zůstává i dál. Hráč totiž bude ve vršovickém klubu působit jen formou střídavých startů.

„Vzhledem k tomu, že nás v poslední době trápila zranění, domluvili jsme se s Honzou Hlaváčem, že nám v případě našich potřeb a jeho možností rád vypomůže. Jsem přesvědčený, že hráč s takovými zkušenostmi může být velkým přínosem pro naše mladé hráče,“ říká sportovní manažer Slavie Jiří Veber. Hlaváč by měl poprvé nastoupit už ve středu.

Hlaváč je také dvojnásobným mistrem světa z let 1996 a 2001. Se Spartou v roce 2007 vyhrál extraligu. V Česku hrál také za Kladno či Liberec.

Nastupoval také v NHL, kde v dresech New Yorku Rangers, Philadelphie Flyers, Vancouveru Canucks, Caroliny Hurricanes, Tampy Bay Lightning a Nashvillu Predators odehrál dohromady 436 zápasů, ve kterých nasbíral 224 bodů.
 

vat, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události