Fotbal

Další zářez? Komise rozhodčích jsou tupé ovce, zuří Jihlava

Další zářez? Komise rozhodčích jsou tupé ovce, zuří Jihlava
Jihlavští fotbalisté se během odvety s Karvinou pořádně na sudí rozlobili | Zdroj: fcvysocina.cz

Po barážovém zářezu Jihlavy přišla další rána. Šéf Vysočiny Jan Staněk si na Twitteru stěžuje na výkon rozhodčích v zápase s Vyšehradem a komisi sudích označil za tupé ovce. Vše prý vyvrcholilo společným odchodem šéfa komise s funkcionářem soupeře Romanem Rogozem.

„Jedete na Vyšehrad a říkáte si, že po květnové baráži nebudou mít rozhodčí odvahu vás okatě znova seknout. No, a stane,“ zuřil po zápase na Twitteru ředitel Vysočiny Jihlava Jan Staněk a narážel na zářez z baráže loňské sezony.


Jihlava na Strahově, kde hraje Vyšehrad domácí zápasy, pouze remizovala 1:1. Slavoj dal gól z kontroverzní penalty a sudí navíc v závěru vyloučil obránce Vysočiny Javůrka. „Mise splněna. 27letý rozhodčí Hocek se zhostí úlohy řezníka za dohledu spolehlivého pana Myšky, který brutálně ovlivnil baráž. Je ostuda, že pan Chovanec nosil dres naší reprezentace,“ pokračoval Staněk.


Tomu se kromě výkonu rozhodčích nelíbilo ani to, že šéf komise rozhodčích Josef Chovanec opouštěl stadion v doprovodu funkcionáře domácích Romana Rogoze. „Majitel Vyšehradu podporuje ovlivňování zápasů, pokud zaměstnává pana Rogoze. Komise rozhodčích jsou tupé ovce,“ dodal naštvaný Staněk, který si zároveň položil otázku, jestli je potřebnější pro fotbal Josef Chovanec nebo Jihlava, která za posledních deset let vychovala sedm reprezentantů.

Související obsah


Nad výkonem rozhodčích se po zápase podivovali i sami hráči. „Zase je to ovlivněný něčím jiným než fotbalem, a to nás hrozně mrzí. Penalta v žádným případě nebyla. Ten hráč skákal ještě dřív, než k nějakému souboji došlo. Měl dostat žlutou kartu a vůbec jsme se neměli hádat, jestli to je penalta nebo ne,“ nechápal obránce Jihlavy Tomáš Svoboda


„Viděl jsem Vyšehrad minulý zápas s Varnsdorfem. Viděl jsem, jak sudí odmával ofsajd, který absolutně nebyl. A dneska ty výroky, penalta… Co jsem viděl já, tak to bylo smyšlený. A červená karta vyplynula z toho, že Javůrek odehraje míč, který je ztečovaný, Šandera se sám přizná a rozhodčí řekne, že ho to nezajímá. Hraje se pro 420 diváků a rozhodčí z toho dělá takový ´téátr´,“ dodal trenér Radim Kučera na pozápasové tiskové konferenci.

Související obsah


Jihlava se do sudích opřela už po jarní baráži, ve které nestačila na Karvinou po tragických výkonech rozhodčích. Milan Matějček a Martin Nenadál, kteří oba zápasy řídili, byli vyřazeni z listiny profesionálních rozhodčích a čárový sudí Michal Myška, který chyboval v baráži mezi Brnem a Příbramí má zastavenou činnost pro nejvyšší fotbalovou ligu.

hp, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události