Zázrak se nekonal! Slávistky schytaly debakl

Fotbalistky Slavie prohrály s Arsenalem 8:0 | Zdroj: Profimedia

Fotbalistky Slavie Praha nestačily ani v odvetném utkání na svého soupeře z Arsenalu. V Londýně dostaly osm gólů a v Lize mistryň končí v osmifinále.

Slávistky přijely do londýnského Meadow parku s nadějí, že je stále o co hrát. Nicméně jejich sen se rozplynul po dvaceti minutách. Pak totiž Lisa Evansová poslala balón do šestnáctky a Daniëlle van de Donková překonala gólmanku Votíkovou poprvé. Za čtyři minuty bylo pražskému celku ještě hůře. Necidová faulovala ve vápně protihráčku a kapitánka londýnského týmu Kim Littleová přidala druhý gól.

V tu chvíli se rozjel naplno kolotoč Arsenalu, slávistky sice několikrát podržela brankářka sešívaných, ale do poločasu dostala Slavia další dvě branky, přičemž tu čtvrtou v samotném nastavení první půle.

Ani po změně stran se obrázek hry bohužel nezměnil. Arsenal svého soupeře nadále tlačil. Činila se hlavně Donková, která v druhé půlce zkompletovala hattrick, kterým zvyšovala už na 6:0. Ani to však Arsenalu nestačilo a nestačilo to ani další holandské hráčce Vivianne Miedemadové, která si připsala také tři branky a upravila výsledek na hrozivé skóre 8:0.