Sparťanky proti AS Řím opět vedly, ale odváží si vysokou porážku. V LM končí

Sparťanské fotbalistky si základní skupinu Ligy mistryň nezahrají. V posledním kvalifikačním kole nestačily na favorizovaný AS Řím, se kterým prohrály i druhý zápas. V hlavním městě Itálie sice vedly, ale nakonec čtyřikrát inkasovaly, a tak si odváží vysokou prohru 1:4.

Římanky měly velkou šanci jít do vedení už ve druhé minutě. Giancintová se dostala k odraženému míči ve vápně a následně jej poslala do sítě. Rozhodčí ale gól neuznala, protože italská útočnice při zpracování zahrála rukou. Po 25 minutách hry se skóre měnilo na druhé straně. Changová rozehrála rohový kop, míč ve vápně si našla kapitánka Petra Bertholdová a z voleje poslala míč neomylně do sítě. Sparťanské fotbalistky se tak dostaly do důležitého vedení. Za tohoto stavu by zápas zamířil do prodloužení.

Vedení svěřenkyním trenéra Masaryka ale nevydrželo příliš dlouho. Po rohovém kopu ve 30. minutě sice měly ještě štěstí, když Lazarová trefila hlavou po rohovém kopu břevno, ale o pět minut později už sparťanky ze standardní situace inkasovaly. Přesnou hlavičkou na zadní tyč skórovala Carina Wenningerová.

​Vedení si mohly vzít hráčky pražského klubu ve 39. minutě. Dlasková odcentrovala z pravé strany do vápna, kde zakončovala Changová, jejíž pokus i díky teči jedné z obránkyň soupeřek skončil na břevně. Branková konstrukce hrála svoji důležitou roli i chvíli po přestávce, kdy se ani tentokrát ke sparťankám nepřiklonilo štěstí. Trippová centrovala od autové čáry do vápna, ale míč doletěl až na břevno branky, kterou hájila Ceasarová.

Rozdílové branky se Italky dočkaly v 55. minutě a opět to bylo z rohového kopu. Po závaru ve vápně nedokázala míč odpravit do bezpečí Bertholdová a Andressová špičkou kopačky dostala míč do sítě. V 61. minutě mohlo být ještě hůře. AS Řím dostal šanci zahrávat pokutový kop, ale Lazarová zamířila pouze do tyče. Z následné dorážky sice skórovala, ale gól nemohl být uznán, protože se mezitím nikdo jiný míče nedotkl.

​Nakonec se italský tým radoval z výhry 4:1. V závěrečných 20 minutách ještě skórovaly Minamiová a Haaviová. Základní skupinu Ligy mistryň si tak sparťanky letos nezahrají, míří tam AS Řím.

AS Řím ženy –⁠ AC Sparta Praha ženy 4:1

Branky: 35. Wenningerová, 55. Andressová, 70. Minamiová, 81. Haaviová – 25. Bertholdová