UFC

Herec Štáfek šokoval fanoušky! Soupeře sejmul, pak si objednal KFC

Herec Štáfek šokoval fanoušky! Soupeře sejmul, pak si objednal KFC
Jakub Štáfek vyhrál svůj zápas Zdroj: Instagram OKtagon MMA

V sobotu proběhla největší akce bojových sportů v česko-slovenské historii. Během zápasu století se ve své MMA premiéře představil herec, scénárista a sportovec Jakub Štáfek. Ačkoli v profesionálním oktagonu stál poprvé, svého soupeře ukončil knokautem v prvním kole.

Nikdo nevěděl, co od televizní hvězdy očekávat. Jakub Štáfek ke své premiéře nastoupil pod taktovkou „Tehdy padal déšť“ od Heleny Vondráčkové a až do začátku zápasu bavil fanoušky.

Usmívat se přestal už v první vteřině zápasu, kdy musel bránit rychlý pokus o strh od jeho soupeře Petra Benka. Po úvodním vyčkávání Kuba zaútočil. V 69. vteřině vyslal směrem k soupeři kop a následně jej trefil dvěma údery. Vypnutý Benko se skácel k zemi.
 

Štáfek vyhrál svůj MMA debut v prvním kole. „Myslel jsem, že jsem ho vypnul kolenem, ale oukej dobrá rána,“ komentoval svůj výkon překvapený zápasník. Ačkoli má Jakub za sebou jeden profesionální zápas v boxu, v oktagonu stál poprvé. Jeho výkon musel potěšit, jak fanoušky, tak trenéry. Od Benka si držel odstup, využíval svoji výškovou převahu, a nakonec předvedl vítěznou kombinaci.

Hvězda seriálu Specialisté na MMA zápas přistoupila začátkem roku 2019. Organizace OKTAGON MMA Štáfka oslovila s nabídkou utkat se s vítězem Projektu X. Tím byl Petr Benko, který se začal věnovat bojovým sportům, aby se zbavil nadváhy. Po zhubnutí více než 50 kg porazil ve svém debutu pražského holiče Lakyho. Svoji prohru komentoval s humorem: „Že mě uspal si nepamatuju a co si nepamatuju se nestalo.“Přípravě Štáfek obětoval mnoho času a musel odmítnout několik pracovních nabídek. Ačkoliv devětadvacetiletý pražský rodák neví, co ho čeká dál, u bojových sportů určitě zůstane.

Související obsah


 

„Bojové sporty mi daly disciplínu, je to super a budu minimálně pasivně pokračovat,“ prohlásil Štáfek po zápase. Nicméně jestli si zopakuje profesionální zápas není jisté. „Mám za sebou finále Projektu X, teď se chystám na dovolenou a večer si objednám kyblík KFC. To je všechno, kam vidím,“ bavil novináře na pozápasové konferenci.

dch, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události