MMA

Vémola zápas neustál psychicky, prozradil jeho trenér Dominik Luks

Vémola zápas neustál psychicky, prozradil jeho trenér Dominik Luks
Vémola a Dominik Luks Zdroj: Profimedia

Česká ikona MMA Karlos „Terminátor“ Vémola vždy oplýval sebevědomím. Stejně tak byl přesvědčený o svém vítězství v zápase století. Nicméně vše bylo jinak a z klece jako vítěz odešel Attila Végh. Karlosův trenér Dominik Luks prozradil, co sobotní duel rozhodlo.

Podle Dominika Lukse klíčový faktor nebyla ani fyzička, ani zvládnutí boje v postoji. „Stává se to každému zápasníkovi, z mé strany to byla psychická stránka. Karlos byl pod obrovským tlakem, X zápasů za sebou byl neporažen a měl nejlepší formu. Po prvním úderu zamrznul. Nemohl Attilu zaměřit a udělat to, co měl nadrilované. To se prostě může stát, bohužel,“ komentoval trenér sobotní dění v oktagonu.


Nicméně i přes jedno selhání zůstává Dominik Luks pozitivní. „Nezažil jsem člověka s tak silnou psychikou. To co on dokázal pro česko-slovenský MMA tady nedokázal nikdo. Ustál všechny hejty v každém zápase,“ připomíná Vémolův odkaz. Po prohraném duelu svému svěřenci řekl: „Kdo jiný by se mohl vrátit než český terminátor a tím je Karlos Vémola.“

Zdroj: Profimedia

Původní strategie byla jasná. „Upravovali jsme Karlosův styl, připravovali jsme kombinace k tomu, aby zaskočil Végha a stáhnul ho na zem. Nehráli jsme na KO v postoji, ale chtěli jsme na Attilu vyzrát,“ prozradil jeden z Vémolových trenérů Dominik Luks. Český terminátor tak měl v plánu předvést to, co umí ze všech nejlíp, pořádnou vémolici!

Související obsah

Nakonec vše bylo jinak a zápas byl ukončen po dvouminutové přestřelce. V postoji Vémola několikrát chyboval. Byť byl aktivní, špatně četl vzdálenost a neuměl si poradit s výškovou převahou soupeře. I přesto ho jeho trenér chválí: „Bohužel se to v zápase neukázalo, ale v přípravě se Karlosův postoj zlepšil obrovským způsobem. Spároval se zápasníky největších světových organizací a držel se.“ Lev českého MMA během přípravy trénoval se jmény jako Michael „Venom“ Page, Darren Till či Dereck Chisora.

Související obsah

Dominik Luks přispívá k rozvoji domácího MMA především z pozice trenéra a rozhodčího. Ačkoli za sebou nemá kariéru jako jeho svěřenec, s Vémolou trénuje boj v postoji, dále vede MMA oddíl v pražském Lanna Gymu a věnuje se i tréninku dětí do 10 let. Taktéž jste ho mohli vidět v poslední sérii reality show Robinsonův ostrov na TV Nova.

dch, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události