MMA

Martínek zničil Peštu navzdory zranění! Co s ním teď bude dál?

Martínek zničil Peštu navzdory zranění! Co s ním teď bude dál?
Zápasník Michal Martínek Zdroj: TN.cz

Michal „Blackbeard“ Martínek měl po Oktagonu 15 pořádný důvod k oslavě. V prvním kole totiž ukončil favorizovaného Viktora Peštu a obhájil titul v těžké váze. Vítězství vybojoval i přes fakt, že do zápasu nastupoval se zraněným kolenem a kotníkem. Nyní však šampion řeší, kam nasměrovat své další kroky.

Málokdo dával Martínkovi v duelu s bývalým UFC zápasníkem šanci. Devětadvacetiletý Viktor Pešta totiž patřil mezi mnohem zkušenější zápasníky a do zápasu tak šel jako jasný favorit.


Černovous Martínek však překvapil super formou a od začátku byl mnohem aktivnější než jeho soupeř. Hned prvními dělovkami také zlomil Peštovi čelist a souboj tak až nezvykle rychle ukončil. V kleci navíc vůbec nedal najevo, že má nedoléčená zranění. „Obnovilo se mi zranění kolene a také mám problém s kotníkem. Všechno řešíme,“ přiznal po zápase dvojnásobný šampión v těžké váze v podcastu MMA LETEM SVĚTEM 142.


Svoji výhru také náležitě oslavil panákem whisky, nyní však musí český šampión vymyslet, co dál. Poražením UFC veterána Pešty rozhodl o tom, kdo je v Česku a na Slovensku nejlepším zápasníkem nad 93 kilo. Avšak těžké je dostat se na vrchol, ale ještě těžší je se tam udržet.

Zdroj: facebook

V jeho váhové kategorii se momentálně nabízí duel s Martinem Budayem. Ten je v organizaci OKTAGON MMA taktéž neporažený a s celkovým skórem 7-1-0 je žhavým adeptem na boj o titul. Avšak Michal Martínek se ničeho nebojí. „Budaye vůbec neřeším, moc mě nezajímá. Je to další soupeř. Ale na zápas se samozřejmě těším,“ komentoval svého potenciálního vyzyvatele Martínek.

Související obsah

Naopak osmadvacetiletý Slovák by byl na zápas nažhavený. Na svém Instagramu totiž přidal fotku s komentářem, kde fanouškům vzkazuje, že je připravený a chce, aby byl titul v příštím roce jeho! 

Související obsah

Buday je totiž momentálně pro Martínka posledním soupeřem, který mu v českém MMA může konkurovat. Nabízí se ještě případná odveta s Peštou, toho však čeká operace zlomené čelisti a doba jeho rekonvalescence není známá.
 

Další zápas s domácím soupeřem by však Michala Martínka v kariéře pravděpodobně neposunul. Protu musí OKTAGON MMA začít hledat pro svého šampióna zahraničního protivníka. jehož porážkou by Černovous mohl na sebe znovu upozornit UFC.

dch, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události