MMA

McGregor nezápasí, přesto drží mnoho rekordů: TADY JSOU!

McGregor nezápasí, přesto drží mnoho rekordů: TADY JSOU!
Zdroj: Profimedia

Conor „The Notorious“ McGregor je nejslavnějším zápasníkem MMA na světě, a to i přes fakt, že téměř nezápasí. Za poslední tři roky se v oktagonu představil jen jednou. Navíc v onom duelu s Chabibem Nurmagomedovem o titul šampióna lehké váhy prohrál. Nedávno se na sociálních sítích objevil příspěvek, který shrnul prvenství a rekordy, jež má Ir na svědomí.

Originální příspěvek pochází z účtu „WhyWELoveMMA“. Jeho tvůrci k němu napsali: „Sdílíme to sice pozdě, ale na tom nezáleží, protože ty rekordy se zatím nezměnily. McGregor stanovil mnoho rekordů a pravděpodobně on jediný je může zase překonat.“ Názory na kontroverzního zápasníka se často liší. Ale jedno se mu upřít nemůže. Conor McGregor udělal z moderního MMA to, co je.

The Notorious měl v UFC premiéru v roce 2013. V nejprestižnější MMA organizaci svedl celkem jedenáct zápasů a devět z nich vyhrál. Stal se šampiónem v pérové váze i v lehké váze. Dokonce oba tituly držel současně.

 

Zobrazit pspvek na Instagramu

I know I'm posting this late. But. It doesn't matter, because the records that were set that night haven't changed, and we don't know when they will. Generally, there are a lot of records that were set by McGregor and in the next couple years, probably, can be beaten only by him himself. UFC 205 set the highest live gate in the UFC history with a whooping $17,700,00 that is $2,100,000 more than all other MSG events ever combined: Bisping vs GSP / $6,200,000 DC vs Lewis / $2,800,000 Masvidal vs Diaz / $6,600,000 Highest attended UFC weigh in - UFC 205: 15,480 attendance. Highest rated UFC Fight Night fight 3,162,000 viewers. Nowadays Fight Night events averages at around 1 million views mostly. Fastest knockout in a UFC title fight - 0:13. Highest selling UFC PPV: 2,400,000 buys. First ever to hold two UFC belts simultaneously. Only fighter in UFC history to hold wins in three different weight classes within a year. Three years ago Conor McGregor took his chance and made history. - @wwlmma

Pspvek sdlen WHYWELOVEMMA (@wwlmma),

Fanoušci si ho pamatují díky výkonům v oktagonu i kvůli kontroverzním činům mimo něj. Zkrátka McGregor zanechal v MMA své stopy a přepsal historii UFC. Podívejte se jaké rekordy stále drží:

1) První zápasník, který držel současně dva tituly v rozdílných váhových kategorií. Toho Conor dosáhl v roce 2016, kdy porazil Eddieho Alvaréze a ke svému titulu šampióna do 66 kg přidal i titul do 70 kg.
 

2) Jediný UFC zápasník, který dokázal vyhrát tři zápasy v rozdílných váhách během jednoho roku. To se Irovi povedlo poté, co porazil v roce 2015 Josého Alda (pérová váha), zvítězil v odvetě s Diazem (velterová váha) a nakonec ukončil Eddieho Alvareze (lehká váha). Celé to stihl za 11 měsíců.
 

3) Nejrychlejší K.O. v titulovém zápase v historii UFC. Tento rekord si McGregor připsal uspáním Josého Aldy na UFC 194. Zápas trval 13 vteřin.


4) Nejvíce prodaných PPV (online diváků). Z pěti nejprodávanějších zápasů se Conor účastnil čtyřech z nich. Nejvíce má UFC 229 McGregor vs. Nurmagomedov. Přístup k tomuto zápasu si koupilo 2 400 000 diváků.
 

5) Nejvíce prodaných vstupenek. McGregor je tahák, který zkrátka přiláká diváky MMA. Na jeho duel s Eddiem Alvarezem v Madison Square Garden přišlo 20 427 diváků. Ti dohromady za vstupenky utratili 408,4 miliónů korun, což je UFC rekord.
 

6) Nejnavštěvovanější vážení. Před UFC 205 se na McGregora a jeho protivníka přišlo podívat 15,5 tisíce diváků.

Související obsah

Většina rekordů je více než rok stará. Možná se opravdu musí počkat na návrat bývalého šampióna, aby stanovil nová čísla. V současnosti se McGregor připravuje na svůj comeback v roce 2020. Do oktagonu se má vrátit 18. ledna.

DC, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události