Fotbal

Mourinho perlil! Tohle jsou nejlepší odpovědi z první tiskovky v Tottenhamu

Mourinho perlil! Tohle jsou nejlepší odpovědi z první tiskovky v Tottenhamu
José Mourinho Zdroj: profimedia.cz

Má za sebou první tiskovou konferenci v pozici hlavního trenéra Tottenhamu. José Mourinho ani po 11 měsících, kdy netrénoval žádný klub neztratil nic ze svého projevu. Opět pobavil několika hláškami a my jsme vybrali pět nejzajímavějších odpovědí.

Ve své nové funkci je druhý den a už svými prohlášeními rozděluje fotbalovou veřejnost. Tak jako to bylo pokaždé, když vedl nějaký klub. Někdo ho miluje, někdo nenávidí. Nic mezi tím. Svou specifičnost ukázal i ve čtvrtek.
 


 

Na otázku, jestli si myslí, že prohra Tottenhamu ve finále Ligy mistrů ovlivnila tým odpověděl takto: „Nevím, nikdy jsem finále Champions League neprohrál.“ Mourinho byl ve finále Ligy mistrů dvakrát a pokaždé vyhrál. Jednou s Portem a jednou s Interem Milán.

I další odpověď byla dost zajímavá. Novináři se ho ptali, že když vedl Chelsea v roce 2005 prohlásil, že Tottenham nikdy nepovede a teď najednou je koučem Spurs. Co se u něj stalo? „To, co říkáte, jsem tvrdil před tím, než mě vyrazili,“ odpověděl Portugalec.
Žurnalisté pak také zabrousili na jeho dlouhou pauzu. Jedenáct měsíců nikoho netrénoval, tak jestli se cítí nový a vylepšený. „Myslím, že ano. Těch 11 měsíců jsem přemýšlel a věnoval přípravě. Tu fotbalovou DNA nikdy neztratíte. Jste prostě tím, čím jste. Vím, že jsem během kariéry udělal chyby, ale ty stejné chyby už neudělám. Udělám jen nové chyby. Neřeknu vám, že jsem víc ve formě než předtím, protože jsem ve formě byl vždycky,“ kontroval Mourinho.
 

Související obsahŠestapadesátiletý stratég také pohovořil o své skromnosti. „Jsem skromný. Jsem dostatečně skromný, abych analyzoval svou kariéru a problémy. Nebyl nikdo, kdo by mě mohl vinit. V té analýze jsem byl opravdu hluboký. Vždycky jsem byl skromný, problém byl, že jste tomu nerozuměli.“

Související obsahNa závěr pak promluvil o věrnosti ke klubům, které během své trenérské kariéry vedl. „Jsem klubista, ale jsem klubista u hodně klubů. Myslím, že jsem pan Porto a pan Real Madrid, a to samé platí u všech klubů, které jsem vedl. Nosím pyžama těchto klubů a spím v nich.“

Ukázat, co s novým týmem dokáže, bude moci Mourinho už v sobotu, kdy Tottenham hraje na hřišti West Hamu.

vat, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události