Tenis

Berdych v obležení gratulací! Přání dostal od Djokoviče či Čiliče

Berdych v obležení gratulací! Přání dostal od Djokoviče či Čiliče
Tomáš Berdych a Novak Djokovič | Zdroj: profimedia.cz

Minulý týden ukončil svou bohatou kariéru. Tomáši Berdychovi přišla od, nyní už bývalých kolegů a kolegyň, řada gratulací. Na čtyřiatřicetiletého Čecha si vzpomněly i zahraniční hvězdy.

Raketu kvůli zranění zad hodil definitivně na hřebík. „Za ten rok a půl, který jsem prakticky protrpěl, jsem prostě dospěl k momentu, kdy jsem najednou neměl sebemenší chuť a motivaci. Už to nebylo jenom o tom jít na kurt, ale absolvovat ještě kolečko u doktora a fyzioterapeuta, a to se mi už prostě nechtělo,“ vysvětlil svůj konec Berdych.

Aspoň skrze sociální sítě se s ním rozloučila řada hvězd. Třeba světová jednička Novak Djokovič. „Respekt za všechno, Tomáši. Tenisu budeš chybět. Díky za všechny ty roky na okruhu. Přeji tobě a tvé rodině to nejlepší,“ napsal Srb.

V podobném duchu se vyjádřili i Stan Wawrinka a Marin Čilič. „Gratuluji k nezapomenutelné jízdě. Užívej (sportovní) důchod,“ sdělil Čilič na Twitteru.

Související obsah

Berdychovi napsali vzkaz ale i další tenisté. Kupříkladu Ivan Dodig, Pierre Hugues Herbert, Marcos Baghatis či Fernando Verdasco.

„Gratuluji ti k úžasné kariéře. Doufám, že se uvidíme a v dalších tvých cílech v životě ti přeju vše nejlepší. Přeji ti to nejlepší,“ konstatoval šestatřicetiletý Španěl.

Související obsah

Kromě zahraničních hráčů přidali gratulaci ke skvělé kariéře kupříkladu i Petra Kvitová, Barbora Strýcová, Radek Štěpánek či Karolína Plíšková.
 

vat, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události