EURO 2020

Češi budou hrát Euro na Ostrovech! Utkají se s Anglií a Chorvatskem

Češi budou hrát Euro na Ostrovech! Utkají se s Anglií a Chorvatskem
Zdroj: Profimedia

Los EURA 2020 přisoudil Čechům skupinu hranou na Bristkých ostrovech. V Londýně a Glasgow budou hrát s Anglií, Chorvatskem a vítězem playoffové skupiny C Ligy národů. Možnými soupeři tak jsou Skotsko, Izrael, Norsko a Srbsko.

V těch nejbližších městech k České republice, Mnichovu a Budapešti se bude hrát skupina smrti. Z prvního koše tam bylo jasné Německo, z druhého byli nalosováni současní mistři světa z Francie a z třetího koše byli vytaženi obhájci trofeje z Portugalska. Jako čtvrtý pak skupinu doplní jeden z týmů, který uspěje v playoff Ligy národů.


Češi začnou své boje ve skupině v Glasgow, proti postoupivšímu týmu z Ligy národů. Druhý zápas odehrají opět v Glasgow proti Chorvatsku a skupinu zakončí v Londýně proti domácí Anglii.


S Chorvatskem se Češi střetli i na minulém EURU ve skupině. Tehdy to skončilo remízou 2:2, jenže to byl jediný bod, který Česko vyválčilo a skončilo tak na posledním místě ve skupině.


S Anglií česká reprezentace bojovala v kvalifikaci. V Londýně Češi padli jasně 0:5, ale naději našim fotbalistům dává domácí výsledek 2:1, kterým zaskočili Anglii v odvetě hrané v Praze.


Trenér Šilhavý se po losu potkal se zástupci Anglie. "Zasmáli jsme se tomu, že se zase uvidíme a popřáli jsme si štěstí," uvedl Šilhavý. "Každopádně naším cílem je postup ze skupiny, byť si uvědomujeme, proti komu stojíme," zhodnotil trenér národního týmu sílu soupeřů a cíle pro EURO.


Z šesti čtyřčlenných skupin postupují vždy dva nejlepší týmy, ke kterým se připojí čtyři nejlepší týmy ze třetích míst.

sup, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události