Fotbal

Zachránili Eriksenovi život, nyní dostanou prestižní cenu

Zachránili Eriksenovi život, nyní dostanou prestižní cenu
Zdroj: Profimedia

Christian Eriksen zkolaboval během utkání svého Dánska proti Finsku na konci prvního poločasu. Zkušenému středopolařovi zachránil život obránce Simon Kjaer a doktoři, kteří nyní dostanou ocenění od prezidenta UEFA.

Událost se stala 12. června ve druhý hrací den evropského fotbalového šampionátu. Na konci prvního poločasu upadl Christian Eriksen do bezvědomí, život mu zachránil kapitán Simon Kjaer a týmový doktor Morten Boesen.

"Letošní cena prezidenta UEFA převyšuje fotbal,“ řekl Aleksander Čeferin. "Slouží jako důležitá a věčná připomínka toho, jak drahocenný je život, a uvádí vše v našem životě do nejjasnější perspektivy,“ dodal. "Chtěl bych také poslat své nejlepší přání Christianovi Eriksenovi a jeho rodině, jak pokračuje ve svém uzdravování,“ zakončil. 

Související obsah

Mezi příjemci prestižního ocenění jsou mimo Kjaera a Boesena také další člen dánského zdravotního týmu Morten Skjoldager, dva členové UEFA zdravotního týmu a čtveřice zdravotníků přítomných na stadioně. Simon Kjaer utěšoval i manželku Christiana Eriksena, která se objevila na hřišti.

VIDEO: Utkání se po kolapsu Eriksena nakonec dohrálo:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události