Biatlon

Krčmář střílel čistě! Skončil ale až ve druhé desítce. Překvapil Václavík

Krčmář střílel čistě! Skončil ale až ve druhé desítce. Překvapil Václavík
Michal Krčmář byl na střelnici bezchybný Zdroj: profimedia.cz

V prvním individuálním závodě nového ročníku Světového poháru v biatlonu se nejvíce dařilo Michalovi Krčmářovi. Ten ve sprintu na 10 km ve švédském Östersundu zastřílel čistě, ale vinou pomalejšího běhu skončil až šestnáctý. I další český reprezentant Michal Šlesingr neudělal na střelnici ani jednu chybu, jenže rychlostně byl na tom ještě hůře a obsadil šestatřicáté místo. Vítězství si připsal Nor Johannes Thingnes Boe.

Už to nebyla taková větrná hůrka jako v sobotních smíšených štafetách. I proto se čtyřem závodníkům podařilo zastřílet čistě. Z toho byli hned dva tuzemští reprezentanti Šlesingr s Krčmářem.

Jenže k ideálnímu výkonu na střelnici nedokázali přidat ideální výkon na lyžích, a proto z toho byly příčky až ve druhé, respektive ve čtvrté desítce.

Mezi své zkušenější reprezentační parťáky se dokázal vměstnat Adam Václavík. Pětadvacetiletý závodník jednou chyboval při střelbě vleže a nakonec z toho bylo 26. místo.

Své první body do pořadí Světového poháru si připsal Jakub Štvrtecký, který udělal dvě chyby a doběhl si pro 39. příčku.

Mnohem hůř dopadl další reprezentant Ondřej Moravec. Ten na střelnici udělal hned čtyři chyby a obsadil 84. pozici.
 

vat, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události