MMA

José Aldo bojuje s hubnutím do nižší váhy. McGregor ho chválí

José Aldo bojuje s hubnutím do nižší váhy. McGregor ho chválí
Zdroj: Profimedia

Bývalý šampion pérové váhy v UFC José Aldo se rozhodl pro netradiční krok a ve svých třiatřiceti letech zkouší přechod do nižší váhové kategorie. V bantamové váze se má příští týden utkat s Marlonem Moraesem, ale do té doby bude muset ještě hodně zhubnout.

Takřka pět let byl držitelem pásu pérové váhy v UFC, v roce 2015 jeho patnáctizápasovou sérii bez porážky ukončil až Conor McGregor.

 

Od té doby doby si připsal tři prohry a tři výhry a následně učinil překvapivý krok. Rozhodl se přesunout do nižší váhové kategorie. V bantamové váze bude na UFC 245 bojovat s Marlonem Moraesem. Jenže předtím ještě musí shodit přibližně 8 kil.
 


Týden před vážením měl údajně 152 liber, což je přibližně 69 kilogramů a maximální možná hmotnost v bantamové váze je 61.2 kg. Jeho dieta je prostá, uvedl, že na jeho jídelníčku je skoro kilogram salátu denně i když radši by si dal steak.
 


"Saláty jím teď hodně, skoro dvě libry denně (0,9 kg), ale steak si dám zase v sobotu po zápase," okomentoval Aldo svůj jídelníček.


Fanoušci si o brazilského bojovníka dělají starosti, kvůli jeho úbytku váhy, ale Connor McGregor jeden z pochybovačných příspěvků na Twitteru okomentoval slovy chvály na Aldovu adresu.

Související obsah"Vypadá více než dobře podle mého zkušeného názoru. Tohoto se dá dosáhnout jen dlouhodobou prací a absolutním odhodláním. Respekt! Přeji mu štěstí a těší mě vidět ho v téhle kategorii," vyjádřil se na Twitteru irský bijec.

sup, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události