Čeští hokejisté nestačili na Švédy a v Channel One Cupu skončili poslední

Čeští hokejisté prohráli v dramatickém utkání 1:3 se Švédskem a turnaj Channel One Cup nevyhrají. O vítězství rozhodli Švédové dvěma góly ve druhé třetině. Češi dokázali zkorigovat výsledek přesilovkovým gólem Hynka Zohorny. Na další zvrat se však už nezmohli. Švédové si tak díky výhře připsali triumf na moskevském turnaji. V druhém utkání totiž porazilo domáci Rusko Finy 2:0. Tento výsledek zároveň poslal českou hokejovou reprezentaci na poslední místo v tabulce.

Bojovné utkání nenabídlo příliš střel na obou stranách. Po bezgólové první třetině zaskočili Švédové českou obranu na začátku třetiny druhé. Už po 47 vteřinách totiž skóroval Dennis Rasmussen. Druhou branku severského celku vstřelil po přesilovce Malte Stromwall a naši v tu chvíli prohrávali už o dva góly.

Do třetí třetiny však nastoupili čeští hokejisté odhodláni s výsledkem ještě něco udělat a Švédové jim navíc pomohli svou nedisciplinovaností. Po dvouminutovém trestu Johanssona se totiž prosadil Hynek Zohorna a zdramatizoval utkání. Vzápětí měli Češi k dispozici další přesilovku, kterou však i přes několik závarů využít nedokázali.

V závěru ještě zkusili risk bez brankáře, ale ani ten našim hokejistům nevyšel a naopak obdrželi rozhodující třetí gól. Znovu z hokejky Dennise Rasmussena. Češi tak třetí zápas na Channel One Cupu prohráli se Švédskem 1:3.