MotoGP

Dopingový hříšník v MotoGP! U italského jezdce našli v těle steroidy

Dopingový hříšník v MotoGP! U italského jezdce našli v těle steroidy
Zdroj: Profimedia

Mistrovství světa silničních motocyklů musí řešit závažný problém. Jeden z jezdů MotoGP Andrea Iannone totiž neprošel dopingovou kontrolou po závodech v Malajsii. V jeho těle našli komisaři anabolický steroid. Mezinárodní motocyklová federace mu tak nyní zastavila závodní činnost a o osudu italského jezdce pravděpodobně rozhodne B vzorek.

Třicetiletý Iannone patřil mezi závodníky, který se v sérii mistrovství světa pohybuje už od roku 2005. Ve třídě Moto2 dokonce slavil vítězství ve Velké ceně České republiky. Od roku 2013 pak stabilně jezdí v nejvyšší kategorii MotoGP, kde dokázal jednou zvítězit a osmkrát stál na stupních vítězů.

Související obsah


V letošní sezoně však jeho výkony nebyly ideální a v konečném pořadí mistrovství světa se umístil až na 16. místě. Nyní navíc přišla pro vítěze 13 závodů další rána, když po Velké ceně Malajsie neprošel dopingovou kontrolou a čeká ho pravděpodobně stopka. Jeho týmová stáj Aprilia, u které má Iannone smlouvu ještě na rok, nechtěla celou událost komentovat. Italský závodník tak pravděpodobně požádá o přezkoumání kontrolního vzorku B.

Související obsah

Pro Mistrovství světa silničních motocyklů je tato událost poměrně netradiční. Posledním dopingovým hříšníkem byl australský závodník Anthony West, který měl pozitivní test na stimulant metylhexanamin. Australan pak dostal stopku na rok a půl a jeho předchozí výsledky navíc motocyklová federace anulovala.

mao, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události