Biatlon

Sprint ve Francii vyhrál Němec Doll. Jakub Štvrtecký zajel životní maximum

Sprint ve Francii vyhrál Němec Doll. Jakub Štvrtecký zajel životní maximum
Jakub Štvrtecký Zdroj: profimedia.cz

Francouzský areál Le Grand-Bornand přivítal svůj první letošní závod světového poháru. Ve sprintu mužů nepotvrdil formu Nor Johannes Boe. Dvakrát střelil vedle, což mu stačilo na čtvrté místo. Zvítězil Němec Benedikt Doll. Český talent Jakub Štvrtecký si výrazně vylepšil kariérní maximum.

Své první letošní pódiové umístění, a hned první místo, vybojoval Němec Benedikt Doll. K bezchybné střelbě přidal druhý nejrychleší běžecký čas za Johannesem Boem. Vedoucí muž světového poháru po trati sice létal, ale kvůli dvěma střeleckým chybám skončil až na čtvrtém místě.


Na druhém místě skončil starší z bratrské dvojice Tarjei Boe. Ten zaběhl pátý nejlepší čas a trefil všech 10 terčů. Třetí Francouz Fillon Maillet na něj ztratil necelé dvě vteřiny.
 

Velmi nadějně měli rozjetý závod Francouzi Jacquelin a Martin Fourcade, ale oba na druhé střelnici dvakrát chybovali, čímž se dostali mimo top 10.


Jakub Štvrtecký zajel své životní maximum ve světovém poháru. Jeho nejlepší výsledek bylo zatím 29. místo z Hochfilzenu, které vylepšil především díky bezchybné střelbě. Nakonec se umístil na krásném šestnáctém místě.

Související obsahO jednu příčku a necelou vteřinu za ním dojel Michal Krčmář. Adam Václavík skončil třicátý sedmý a Vítězslav Hornig při svém prvním startu ve světovém poháru dojel na 71. místě.


 

sup, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události