Biatlon

Norsko-Francouzská nadvláda! Masák byl v režii Johannese Boea

Norsko-Francouzská nadvláda! Masák byl v režii Johannese Boea
Zdroj: Profimedia

To jaké dvě země vládnou mužskému biatlonu se opět ukázalo ve francouzském Annecy. Závod s hromadným startem suverénně ovládl Johannes Thingnes Boe. V první šestici dojeli pouze reprezentanti Norska a Francie. Michal Krčmář pokazil hned první střelbu a skončil pětadvacátý.

Na start se postavilo 25 nejlepších biatlonistů z pořadí světového poháru a k nim 5 dalších, kterým se nejlépe povedly první dva závody ve Francii. Do této třicítky se bohužel vešel pouze jediný Čech Michal Krčmář.


Hned od začátku bylo vidět, kdo má spadeno na příčky nejvyšší. Norové a Francouzi se rychle dostali do vedení a po druhé střelbě byli na všech osmi nejlepších pozicích.


Johannes Boe se ihned po startu chopil vedení a nasadil vysoké tempo. Na obou střelbách vleže byl bezchybný, a díky skvělému běžeckému výkonu si vytvořil takový náskok, že ani jedna minela na třetí střelnici neohrozila jeho první místo. Posledních pět terčů zasáhl neomylně a dojel si pro první místo s náskokem více než čtyřiceti vteřin.


O druhé místo bojovali Tarjei Boe a Emilien Jacquelin. Francouz chyboval na třetí střelecké položce, Nor na čtvrté. Díky rychlejší střelbě druhé místo vybojoval Jacquelin a starší bratr Johannese Boea bral bronz.

Související obsahMichal Krčmář hned při první střelbě třikrát minul, čímž se možnost na dobré umístění ihned rozplynula. Na zbylých třech střelnicích netrefil ještě třikrát, což stačilo pouze na dvacáté páté místo.

sup, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události