Erling Braut Haaland

Proč stála gólová bestie tak málo? Karty rozdával superagent Raiola!

Proč stála gólová bestie tak málo? Karty rozdával superagent Raiola!
Erling Braut Haaland | Zdroj: profimedia.cz

Hon skončil. A skončil velkým překvapením. Nejžhavější fotbalový klenot současnosti nakonec nebude hrát prestižní Premier League, ale „jen“ bundesligu. Šokující je i částka, kterou Borussia Dortmund uvedla jako nákupní cenu za Erlinga Haalanda. Pouhých 20 milionů euro! Vždyť Manchester United byl připravený dát dvojnásobek...

Gólová bestie Haaland jde ve svých 19 letech na třetí fotbalovou adresu. Z norských týmů Bryne FK a Molde se přesunul před rokem do Red Bullu Salcburk, kde vyrostl v jednoho z nejrespektovanějších kanonýrů současnosti. Zuby si brousil i Manchester United, jenže všechno skončilo jinak.


Haalanda nepřesvědčily ani vazby na trenéra Oleho-Gunnara Solskjaera, který ho vedl v Molde. Ale zádrhel byl spíš jinde. Transfer mladého kanonýra si totiž vzal na starost superagent Mino Raiola a ten rozdal karty úplně jinak.

Související obsah


Raiola se spojil s Haalandovým tátou Alfem-Ingem, který je také bývalý fotbalista a vymysleli pro mladíka postupnou cestu plnou bohatých bonusů. Částka 20 milionů eur by totiž v budoucnu měla dál bobtnat. V klauzuli s Dortmundem se totiž samozřejmě počítá s provizemi z budoucích přestupů, na což Manchester United kývnout nechtěl.


Podle zasvěcených zdrojů nakonec Dortmund neplatil jen 20 milionů eur Salcburku. Tučnou prémii dostal i táta Alf-Inge – a to 10 milionů eur a dalších 15 milionů eur si za svou práci naúčtoval sám Mino Raiola. Suma sumárum, částka v součtu činí 45 milionů eur, které jsou tržní hodnotou Haalanda.

Související obsah


Erling Haaland podepsal v Borussii smlouvu do roku 2024 a brát má ročně 5 milionů eur, takže ani on nepřijde zkrátka. Všechno nakonec dává logiku, i když to na první pohled vypadá překvapivě.
 

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události