Xavi SImons

Nová fotbalová superšpína? Jak Raiola upekl útěk hvězdného dítěte

Nová fotbalová superšpína? Jak Raiola upekl útěk hvězdného dítěte
Zdroj: Instagram

Fotbalový kmotr Mino Raiola si mne ruce. Raduje se z dalšího úlovku. Jenže fotbaloví trenéři kroutí hlavou. Jde o etiku a otázky, jak pracovat s náctiletými talenty. A navíc jde o krádež supertalentu a o válce mezi PSG a Barcelonou. O tom je kauza jménem Xavi Simons.

Vlasy jako Valderrema, ale na tváři dětský úsměv. Nesmírně šikovné nohy, přehled na hřišti, hlava nahoře, kapitánská páska. Xavi Simons byl klenotem akademie fotbalové Barcelony. Důležité je i to slovíčko byl.


Už není. Od úterka patří francouzskému klubu Paris St. Germain, kde podepsal smlouvu do roku 2022. Fanouškům Barcelony poslal srdceryvný vzkaz. "Cítil jsem podporu a náklonnost stovek tisíc fanoušků Barcy, které mě povzbuzovaly a motivovaly k tomu, abych se zlepšoval a trénoval tak, abych si jednou mohl zahrát na Camp Nou za první tým. Teď ale musím začít nové a vzrušující dobrodružství mimo Barcelonu. Nemohu se ale rozloučit jinak, než že tento klub budu mít navždy v mém srdci,“ napsal šestnáctiletý klučina na svůj instagram.A proč vlastně musí? Je zřejmé, že Xavi i jeho otec podlehli vlivu superagenta Mina Raioly a francouzského klubu PSG. Raiola, který mladičkého fotbalistu zastupoval, chtěl po Barceloně, aby svému klenotu nabídla profesionální smlouvu s tučnou výplatou. Jenže to se neslučovalo s filozofií katalánského klubu, který trval na tom, že Xavi Simons si ještě musí na kontrakt počkat, neboť by nedělalo dobrotu, že by vydělával víc než jeho spoluhráči z týmu do 17 let.

A tak přišel čas Mina Raioly. Domluva s PSG v podstatě byla jednoduchá. Jako 16letý kluk bez smlouvy přešel Xavi Simons do Paříže zadarmo. Přitom ho Barcelona devět let piplala!

Související obsahEtika? Žádnou nehledejte. Tohle je prostě tvrdý obchod. Co děsí, je fakt, že artiklem je v podstatě dítě. Raiola navíc podpisem rodičů Xaviho Simonse získal další budoucí hvězdu do své stáje a předpokládá se, že šikulu z Nizozemska ještě několikrát zobchoduje.A PSG? I francouzský klub má v kontroverzním obchodu svůj podíl. Moc organizací by prý do takové špíny nešlo. Ale jelikož jsou vztahy mezi Barcelonou a PSG už nějaký čas solidně narušené útěkem Neymara, asi se dalo čekat, že adresou pro Xaviho Simonse bude právě tenhle klub.

Zobrazit pspvek na Instagramu

Ici c'est Paris!!! @psg

Pspvek sdlen Xavi Simons (@xavisimons),PSG získal defakto zadarmo celebritu. Xaviho sleduje na instagramu už 1,6 milionu followerů a po tomto mediálně sledovaném útěku počet raketově vzroste.

Zdroj: Instagram


A sám Xavi Simons? Ten musí dokázat, že PSG své kvality neztratí a naopak se ještě zlepší. Do dvou let by měl hrát Ligue 1 i Ligu mistrů a teprve tehdy přijde na střet s realitou. V Barceloně by mu možná pomohli víc….

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události