Dakar

Macháček na Dakaru zajel nejlepší výsledek, Loprais je čtvrtý

Slavná Rally Dakar se pomalu blíží do svého finiše. V 9. etapě se dařilo Josefu Macháčkovi, který se svou bugynou zajel vynikající 11. místo. Úspěšný byl také Aleš Loprais, který dojel čtvrtý a stejné umístění mu patří i v celkovém pořadí.

Po včerejší smolné etapě neměl český veterán na Dakaru velká očekávání, nakonec se mu však dařilo nadmíru dobře. Díky skvělé jízdě dojel na krásném 11. místě a v celkovém pořadí se posunul na 28. místo.

„Dokonce jsme dneska předjížděli některý bugyny snad o deset kilometrů, měl jsem podezření, že nám tam při tankování nalili nějaký jiný benzin,“ dodal s úsměvem Josef Macháček.
 

Náročný úsek mají za sebou naopak piloti kamionů. Museli zdolat totiž dlouhých 400 kilometrů, a to ještě v těžkých podmínkách. „Dneska to bylo hodně rozbitý. Hlavně těch prvních 50-60 kilometrů byl masakr,“ zhodnotil devátou etapu Martin Šoltys, který však musel být se svým 9. místem spokojený.

Související obsah

Stejně jako Aleš Loprais, který dojel na 4. pozici s necelou desetiminutovou ztrátou na vedoucího Rusa Karginova. Stejné místo mu patří i v celkovém pořadí. V desítce je také třetí do party Martin Macík, jenž se drží na šesté příčce. V automobilech nadále vede Španěl Carlos Sainz, na motorkách je nerychlejší Američan Ricky Brabec.


 

mao, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události